تبلیغات
امین کرمانشاه - مطالب خرداد 1391

امین کرمانشاه:لطفادرقسمت نظرات،نظرات خودرابیان نمایید

http://www.pataknews.com/Image/DBImages/9053-16047-1-iran-parliament.jpg
* از 6 نماینده استان کرمانشاه، دو نفر در جمع هیأت رئیسه کمیسیون های مربوطه قرار گرفتند اما هیچ یک نتوانستند عنوان رئیس یا نایب رئیس کمیسیونشان را کسب نمایند.

۱- کمیسیون آموزش و تحقیقات

در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات محمد‌مهدی زاهدی رئیس کمیسیون، جواد هروی و علی‌اصغر زارعی نواب رئیس، عباس مقتدایی سخنگو، علیرضا سلیمی و قاسم جعفری نیز به عنوان دبیران این کمیسیون مجلس انتخاب شدند.

۲- کمیسیون اجتماعی

همچنین اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، عبدالرضا عزیزی را به عنوان رئیس و حسین طلا و فرج‌الله عارفی را به عنوان نواب اول و دوم هیئت رئیسه این کمیسیون برگزیدند.

محمداسماعیل سعیدی و عباس قائدرحمت نیز به عنوان دبیران اول و دوم کمیسیون اجتماعی انتخاب شدند. سیدامیرحسین قاض‌زاده هم سخنگوی این کمیسیون شد.

۳- کمیسیون اقتصادی

اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس نهم نیز برای یک سال با انتخاب اعضای این کمیسیون انتخاب شدند که بر این اساس ارسلان فتحی‌‌پور به عنوان رئیس، روح‌الله بیگی به عنوان نایب رئیس اول، محمدرضا پورابراهیمی به عنوان نایب رئیس دوم، محمد علیپور به عنوان سخنگو، سعید اربابی‌‌‌ به عنوان دبیر اول و ابراهیم نکو به عنوان دبیر دوم این کمیسیون انتخاب شدند.

۴- کمیسیون انرژی

اعضای کمیسیون انرژی مجلس ‌نیز با تشکیل جلسه‌ای سیدمسعود میرکاظمی نماینده مردم تهران را به عنوان رئیس انتخاب کردند.

همچنین ناصر سودانی به عنوان نائب رئیس اول، علی مروی نائب رئیس دوم، حسین امیری خانکانی به عنوان سخنگو و سیدحسین دهدشتی به عنوان دبیر اول و وحید احمدی به عنوان دبیر دوم این کمیسیون انتخاب شدند.

۵- کمیسیون برنامه و بودجه

کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دیگر کمیسیونی بود که ‌با تشکیل جلسه‌ای غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران را به عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب کرد.

در این جلسه غلامرضا تاج‌گردون به عنوان نائب رئیس اول، هادی قوامی نائب رئیس دوم، غلامرضا کاتب به عنوان سخنگو، غلامرضا اسدالهی به عنوان دبیر اول و محمد سقایی به عنوان دبیر دوم این کمیسیون انتخاب شدند.

۶- کمیسیون بهداشت و درمان

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز ‌حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان را به عنوان رئیس، علی کائیدی نماینده پلدختر را به عنوان ‌نایب رییس اول، حسن تأمینی نماینده رشت را به عنوان ‌‌نایب رییس دوم، محمدجواد ‌نظری‌مهر نماینده کردکوی را به عنوان دبیر اول، آریایی‌نژاد را به عنوان دبیر دوم ‌و عباسی‌ نماینده گنبدکاوس‌ را ‌به عنوان سخنگوی کمیسیون بهداشت انتخاب کردند.

۷- کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

همچنین امیر خجسته به عنوان رئیس، محمدجواد کولیوند به عنوان نائب رئیس اول، رضایی به عنوان نائب رئیس دوم و زارع به عنوان سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی انتخاب شدند.

انتخاب دبیران این کمیسیون نیز به جلسه فردا موکول شد.

۸- کمیسیون صنایع و معادن

در جلسه کمیسیون صنایع مجلس نیز رضا رحمانی به عنوان رئیس، عزیز اکبریان و محمدرضا خان‌محمدی به عنوان نواب اول و دوم رئیس، الیاس طاهری و سید محمد بیاتیان به عنوان دبیران اول و دوم هیئت رئیسه و علی عباسپورجانی نیز به عنوان سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزیده شدند.

۹- کمیسیون عمران

* نماینده سنقر به عنوان دبیر دوم کمیسیون عمران مجلس برگزیده شد.اعضای کمیسیون عمران نیز علی‌اکبر آقایی را به عنوان رئیس، محمدرضا رضایی و احمدعلی مقیمی را به عنوان نواب اول و دوم هیئت رئیسه و حمیدرضا پشنگ و محمدابراهیم محبی را به عنوان دبیران اول و دوم هیئت رئیسه کمیسیون عمران انتخاب کردند.

مهرداد لاهوتی نیز سخنگوی کمیسیون مذکور شد.

۱۰- کمیسیون فرهنگی

در جلسه کمیسیون فرهنگی نیز حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی به عنوان رئیس، حجت‌الاسلام احمد سالک به عنوان نائب رئیس اول، بیژن نوباوه به عنوان نائب رئیس دوم، حجت‌الاسلام طاهری به عنوان سخنگو، لاله افتخاری به عنوان دبیر اول و محمد باقری به عنوان دبیر دوم این کمیسیون انتخاب شدند.

۱۱- کمیسیون قضایی و حقوقی

* محمد رزم نماینده شهرستان کرمانشاه به عنوان نایب رئیس دوم کمیسیون حقوقی برگزیده شد.
* در این کمیسیون 8 نفره، 6 نفر حائز مسوولیت هایی شدند که جلیلیان نماینده اسلام آباد در میان آنها جای نداشت.

عصر امروز همچنین اعضای هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نهم با رای اکثریت اعضا انتخاب شدند که بر این اساس، الهیار ملکشاهی به عنوان رئیس، سید حمیدرضا طباطبایی نائینی به عنوان نائب اول، محمد رزم به عنوان نائب رئیس دوم، محمدعلی اسفنانی به عنوان سخنگو، میرهادی قره سید رومیانی به عنوان دبیر اول و ابوالفضل ابوترابی به عنوان دبیر دوم انتخاب شدند.

۱۲- کمیسیون کشاورزی

اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس نیز عباس رجایی را به عنوان رئیس، اسماعیل‌نیا را به عنوان نایب رئیس اول، صالحی‌نسب را به عنوان نایب رئیس دوم، عباس پاپی‌زاده را به عنوان سخنگو، بزرگواری را به عنوان دبیر اول و سادات ابراهیمی را به عنوان دبیر دوم کمیسیون انتخاب کردند.

 جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضای حاضر در جلسه، تشکیل نشد و انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون مذکور به فردا موکول شد.
 منبع:اندیشه اسلام آباد 


 
نامه نگاری های سیاسی این روزها در فرهنگ سیاسی کشور باب شده است و از گوشه و کنار، خبر نامه نگاری های سیاسیون به یکدیگر رسانه ای می شود. حالا اما به نظر می رسد نامه نگاری پای خود را به ساست خارجه و روابط بین الملل نیز باز کرده است...
شفاف: نامه نگاری های سیاسی این روزها در فرهنگ سیاسی کشور باب شده است و از گوشه و کنار، خبر نامه نگاری های سیاسیون به یکدیگر رسانه ای می شود. حالا اما به نظر می رسد نامه نگاری پای خود را به ساست خارجه و روابط بین الملل نیز باز کرده است چرا که بازار نامه نگاری های هسته ای داغ داغ است.

رد و بدل شدن سه نامه بین شورای‌عالی امنیت ملی ایران و دفتر كاترین اشتون،رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا نشان از باز شدن باب جدیدی در مذاکرات هسته ای دارد.

ماجرا اما از آنجا آغاز شد که ایران در دو نامه پیشنهاد داد، پیش از اجلاس مسكو،نشست كارشناسان هسته ای ایران و گروه1 + 5 برگزار شود اما معاونت رسانه‌ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، نامه دریافت شده از دفتر اشتون را نه تنها پاسخ به نامه ایران ندانست، بلكه آن را بر خلاف توافق بغداد عنوان كرد.

علی‌ باقری، معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی در دو نامه‌ جداگانه به هلگا اشمیت، معاون كاترین اشتون بر ضرورت تشكیل نشست‌های كارشناسی پیش از مذاكرات مسكو تاكید كرد.

پس از اعلام خبر ارسال دو نامه باقری به اشمیت برای دعوت به برگزاری نشست معاونان و كارشناسان ایران و1+5، خبرگزاری آسوشیتدپرس، گزارش داد كه مایا كوسیانسیچ، سخنگوی اتحادیه اروپا اواخر روز سه‌شنبه گفت كه اتحادیه اروپا به علی باقری، معاون مذاكره كننده ارشد ایران پاسخ داده است.

 


ادامه مطلب

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه "آنچه کشور را به جلو پیش می‌برد، کار و تلاش عالمانه، پیگیرانه و دلسوزانه است"، گفت: متاسفانه برخی‌ها غافل از آن هستند که با ناکارآمد و ناتوان جلوه دادن کشور چه ستمی بر این کشور و ملت روا می‌دارند.به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمود احمدی‌نژاددر مراسم آغاز عملیات اجرایی راه آهن كرمانشاه ـ خسروی، افتتاح نیروگاه گازی زاگرس و 15 هزار و 870 واحد مسكن مهر در سطح استان كرمانشاه، با بیان اینکه "دشمنان نمی‌خواهند جمهوری اسلامی ایران مراتب رشد و پیشرفت را طی کند"، تصریح کرد: دشمنان به دنبال غافل کردن ملت ایران از مسیر تعالی و افق پیشرفت کشور هستند و متاسفانه برخی‌ها نیز در داخل دانسته یا نادانسته این خط را ادامه می‌دهند؛ در حالی که ایران در حال رقابت با دیگر کشورها در عرصه پیشرفت بوده و زمان به سرعت در حال گذر است.

امین کرمانشاه: وقتی بحث راه آهن غرب کشوربه میان میاد؛یاد یگانه مدافع این طرح عمرانی بزرگ دکترفلاحت پیشه نماینده دورهای هفتم وهشتم اسلام آباد میفتیم.ایشان درهمان ابتدای کارخود درمجلس هفتم با بحث علت عدم اجرای راه آهن غرب کشور دراستیضاح مهندس خرم وزیرراه دولت آقای خاتمی شرکت نمود.پس ازاین ماجرا وزرای دیگر راه فهمیدندکه مواضع این نماینده ملت درباره راه آهن غرب کشوربسیارجدی است وحساب ویژه ای روی آن بازکردند.جناب دکترفلاحت پیشه آقایان رحمتی و بهبهانی رادراین زمینه چندین باربه مجلس کشاندتا اینکه بالاخره نتیجه زحمات این بزرگمرد رادیروزدرغیاب خودش مشاهده کردیم و راه آهن غرب کلیپ خورد ودوستان دل شسکسته ی این بزرگ مرد آه سر کشیده اند،و دوستان به ظاهر اما کوتاه فکر با شنیدن وصف سوت قطار به وجد آمده اند ،اما امید ما آن رائری است که بعداز زیازت کربلاء یادی ازین مرد لایق و این بانی طریق النجف کند .ادامه مطلب

یکشنبه 21 خرداد 1391

افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت نان در استان کرمانشاه

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    نوع مطلب :اخباراستان ،

مدیرکل غله استان کرمانشاه از افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت نان در استان خبر داد.

مظفر رحمت آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: در پی افزایش قیمت گندم تحویلی به کارخانجات آرد از 360 تومان به 465 تومان و به تبع آن افزایش قیمت آرد، قیمت نان نیز افزایش یافت.

وی با اشاره به افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت نان در سطح استان کرمانشاه، گفت: بر این اساس قیمت هر قطعه نان لواش از 100 تومان به 125 تومان، بربری از 300 تومان به 350 تومان، سنگک از 350 تومان به 450 تومان و هر کیلو نان تمام اتوماتیک از 560 تومان به 680 تومان افزایش یافته است.

وی گفت: این قیمت ها بر اساس کار کارشناسی و دیدن تمام پارامترهای موثر در قیمت نان به دست آمده است.

رحمت آبادی افزود: قیمت نان در استان نسبت به استانهای دیگر تا حدودی پایین تر است.

وی گفت: این قیمت ها برای تمام استان یکسان بوده و تفاوتی بین قیمت نان در شهرستانهای استان وجود ندارد.

گفتنی است: در سطح استان کرمانشاه حدود 1600 خبازی فعال می باشند.


چهارشنبه 17 خرداد 1391

تربیت بدنی حتی یک خسته نباشید هم نگفت

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    نوع مطلب :اخباراستان ،

علی مظاهری:

                                     تربیت بدنی حتی یک خسته نباشید هم نگفت
                               جوانان ورزشکار استان با دیدن شرایط ما دلسرد می شوند

                                

بوکسور 91 کیلو گرم کرمانشاهی تیم ملی و دارنده سهمیه رقابتهای المپیک لندن گفت: کسب سهمیه المپیک کار ساده ای نیست، اما گویا مسئولین استان کرمانشاه به اهمیت آن پی نبرده اند.

 علی مظاهری در گفگتو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: از موقعی که سهمیه المپیک را کسب کردم یک نفر از مسئولین به من خسته نباشید نگفته است.

 مظاهری در ادامه تصریح کرد: عدم رسیدگی به ورزشکاران و عدم توجه به آنان باعث از بین رفتن انگیزه در آنها و نسل بعدی از ورزشکاران می شود، زیرا وقتی می بینند به امثال ما که سهمیه المپیک گرفته ایم توجه نمی شود دیگر انگیزه ای برایشان باقی نمی ماند تا تلاش کنند.

 وی گفت: این بی توجهی ها از سوی دیگر به خروج ورزشکاران از استان منتهی می شود، بطور مثال در همین رشته بوکس همایون امیری و فروتن گل آرا از بزرگان بوکس استان، از کرمانشاه خارج شدند و برای استانهای دیگر تلاش می کنند که به آنها به خوبی رسیدگی می شود و این مسئله خیلی برای کرمانشاه ناراحت کننده است.

 مظاهری تاکید کرد: ما که سهمیه المپیک گرفته ایم، سکه، زمین و یا خودرو نمی خواهیم، اما از اینکه واکنشها به گونه ای است که انگار نه انگار کار مهمی انجام داده ایم ناراحت می شویم.

 وی با قدردانی از مهندس کهریزی از سازمان همیاری شهرداریها و جهانبخش شکری رییس هیات مدیره جهان فولاد غرب گفت: از تربیت بدنی حتی یک تماس با من گرفته نشد که بگویند خسته نباشید، از سوی دیگر شاهد هستیم که صدا و سیما بیش از یک ساعت وقت را در اختیار فلان رییس هیات قرار می دهد تا صحبت کند، اما ورزشکاران المپیکی را نمی برند تا با آنها مصاحبه ای داشته باشند.

 مظاهری گفت: عدم حمایت از امثال ما تنها به ضرر ما نیست، بلکه من دلم برای جوانان این استان می سوزد که با دیدن شرایط ما بی انگیزه می شوند، به نظر من هر چند افزایش سرانه ورزشی مهم است، اما اگر قرار باشد به خاطر عدم حمایت از ورزشکاران کسی برای ورزش باقی نماند به هیچ دردی نمی خورد و آب در هاون کوبیدن است.

 وی در خاتمه اظهار داشت: برای استانی بمانند کرمانشاه کسب تنها 3 سهمیه المپیک کار شاقی نیست و در صورت حمایت بیشتر این میزان می تواند به راحتی سه برابر شود.


سه شنبه 16 خرداد 1391

پدر اسوه ی صبرو سخاوت روزت مبارک

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

                        .        ./ پدر نوری که هرگز خاموش نمی شود./

روز پدرکه می اید همه با خوشحالی وخرامان دل این روز را به پدران خود تبریک می گویند وبازهم من با شاخه گلی سر بر سوی  شهر خاموشان می گذارم از درب وردی باغ رضوان به سمت بالا که میروم  ناگهان قلبم بدرد می آید چشمانم بی اختیار گریان میشود دستان لرزانم تاب تحمل این شاخه گل  سرخ را ندارد روز پدر این بزرگ داشت صفات حیدر کرار علی (ع)من راهردم  به سوی خاطره ی مردان بزرگ رهنمود می کند نبود پدر انچنان زخمی بر دلم گذاشه است که هیچ تیماری بر ان اثرنخواهد کرد.

طفل بودم که ان شاعر خوش قلم نوشت  :  دل من شکسته تر  از شیشه های شهر شماست ؟امروز بعد از نبودن پدر تفسیر ان را در  زندگیم  دیده ام  وبا خود گفتم چه صفتی در پدر بود که نبودنش  من را فلج کرده است پای سفره دل همدردان خود نشستم حتی با ان دختر بچه ای که پدر خود را ندیده بود واز پدر ،جز پلاکی که بر روی ان نامش حک شده بود خاطره ی بیاد نداشت هم کلام شده ام .دیدم واژه پدر از بس بزرگ است که فرق نمی کند که پدر در چه سنخی بوده است و صفات علی آنچنان بسیط است که مهر پدر را حتی بعداز مرگش از دل فرزندانش حتی فرزندی که خود الان پدر است از یاد نخواهد برد پس پدرم آن مرد بزرگ ، پدر شهیدم ان مرد والا ، پدر ناتوانم ان مرد بزرگ دل ، پدر کارگرم ان مرد ساده دل ،این روز را به شما تبریک می گوییم/./././

 

منبع :الف-رستمی


شماری از نمایندگان پارلمان اسلواکی در اعتراض به “مصونیت پارلمانی”، تصاویر برهنه خود را منتشر کردند.
مشرق: ۱۷ عضو پارلمان اسلواکی تصویر دسته جمعی خود را در حالی که برهنه بودند در سایت شبکه اجتماعی فیس بوک منتشر کردند .

در این تصویر، این ۱۷ نماینده زن و مرد تابلویی در دست دارند که روی آن نوشته شده بود: "باید از مصونیت پارلمانی رها شویم”

براساس قانون اسلواکی، نمایندگان پارلمان در مدت ۴ سال دوره نمایندگی از مصونیت قضایی برخوردارند.

این نمایندگان عضو حزب لیبرالی "جنبش آزادی و همبستگی”، قبل از بررسی موضوع مصونیت نمایندگان، دست به انتشار این عکس زدند.
این حزب گفته است که نمایندگان به مانند دیگر انسان ها هستند پس نیازی به امتیازی چون مصونیت قضایی ندارند.مصونیت نمایندگان باعث می شود آنها در دوره ۴ ساله عضویت درپارلمان در هر شرایطی از هر گونه تعقیب قضایی به دور باشند. همین عامل باعث شد تا پیش از این چند نماینده پارلمان اسلواکی با وجود رانندگی در حالت مستی، جریمه و توقیف نشوند .
 
منبع:شفافشنبه 13 خرداد 1391

دیدار 11/3/91

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

http://andisheh-eslamabad.blogfa.com/post-1352.aspx

وبازهم خدا هست و صد ها بارو صدین مر تبه می نویسم وبازهم خدا هست ودر اوج فقرو فلاکت وبازهم خدا هست. 

 امروز قلم خامه بدستم خامه نویس شده است  ازبس ناملایمتی به خود دیده است نامرام نویسی می کند!

 از پی دیداری آنچنان قلبم شکست که دیروز را به امروزبا دستمالی  بسته به سر، سر کرده ام . خدا می داند که در پشت آن تصویر که  مثل ههمیشه با تواضع  لبخند می زد تا ما ندانیم در دل آن صاحب قلم  که با نگرانی به اینده می نگرد !چه می گذرد ؟و من هم چنان چوگان شاگردیم را در این حضور سرد می رانم .شاید با این کاهلیم رنگ وروی این خانه ی حزن و آسمان فسرده را عوض کنم. بغض هایم را یکی پس از دیگری با شماتت تام می خورم وبا غرور به آن تصویر لبخند می نگرم اما این بار این لبخند تبلوری ازجنس  لبخند ژکوند  بود!

اما انگار تمامی کوهای استواری که به آن پشت زده بودم به یکباره  بی پروافرو می ریخت!و ناگهان رشته ی تسبیح صبرم برید  طاقتم بی طاق شد و  بی صبریم باز دست گل به آب داد ؟تصور خاطره ی بزرگ  شکست ،روحم را سوهان می دادو مرشدم همچنان مرا با لبخندش به صبر تر غیب می کرد !در حالی که خود در دل غوغایی بزرگ داشت که این تبعیض ناجوانمردانه را محکوم می کرد اما غرورش اورا به سکوت وا می داشت اما این سکوت وامدار چه تصمیمی است! و این اشک قلم تاوان چه بی مهری است !آ یا دگر صبح صادق نمی شود و خورشید بی باک با نور خیره کننده اش چشم های خواب آلود مارا به روشنی میهمان نمی کند تا شاید در این برهه ی دو رنگ این نور لدونی به ما برساند که با خود چه کرده ایم وچرا درختی را که 8سال  با دستان پیله  خورده ی اندیشه کاشته شده بود بی شکرانه از ریشه کنده ایم و بی اراده این میهمان ناخوانده  نهم را پذیرا شده ایم  وچه جوابی برای فردای اندیشه وآرمان خود  خواهیم داشت ؟

نگاهم سرد شد میل آنچنانم حضورم را به ورطه ی بی میلی رساند و موهای سپید مرشدم که همین دیروز سفید شده بود غم فردایم را دو چندان کرد و به من آموخت که باید از خطر ها گذشت تا بزرگ شوید.

اما امید آن است که صبح صادق می رسد و قلم خامه بدستم دراین روزگار هزار چهره خفقان  پخته تر خواهد شد و بازار اندیشه داغ ،وردای نامردی از تن صاحبان درویزگی بدر خواهد شد وآن وقت لبخند مهربان ،مرشدم   دریچه های امیدرا از همین کوچه پس کوچه های که بوی مظلومیت وفقرش مشام هارا گریان میکند وهمین خانه ی کوچک که انسانی بزرگ را در خود میهمان کرده است را  به سوی مردم هم انتخابگرم  باز خواهد کرد.

استادم  بر،رندی  کلامم و بی پروایی سخنانم  خورده نگیر!زیرا برش قلمت و نام حک شده ات  وسخنان برنده ات افسار گفتارم را بی اختیار کرده است وتنها چیزی که من را به صبر دعوت می کند حضور دوباره ی توست(یا امام رضاع)

منبع:الف-رستمی


دوشنبه 8 خرداد 1391

لاریجانی با رای قاطع نمایندگان رئیس مجلس نهم شد

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

لاریجانی با رای قاطع نمایندگان رئیس مجلس نهم شد

علی لاریجانی با کسب 173 رای از مجموع 275 رای به عنوان رئیس دوره نهم مجلس شورای اسلامی انتخاب شد. انتخابات انجام شده در جلسه روز دوشنبه مجلس ، مربوط به هیات رئیسه موقت است ولی در عمل اعضای انتخاب شده ، به عنوان اعضای هیات رئیسه دائم انتخاب می شوند/علاوه بر عدم پیروزی حداد عادل در کسب ریاست مجلس؛ باهنر ، ابوترابی و مصباحی مقدم در انتخاب نواب رئیس هم در مقابل طیف حامیان احمدی ن‍ژاد ، رهپویان و جبهه پایداری، پیروز شدند.

الف-رستمی:باتوجه به رقابت سرسخت غلامعلی حدادعادل این چهره خوش برخورد و ادبی با علی لاریجانی ریس مجلس هشتم انتظار می رفت که عادل ریس مجلس نهم شود ؟چون باتوجه به اینکه اکثر نمایندگان مجلس هشتم که  با طیف خاصی (اصولگرایان)که در مجلس ولابی های مجلس حضور داشند وطی راه زنی های آنها بادیگر نمایندگان موفق شدندلاریجانی را ریس مجلس  هشتم کنند .که متاسفانه آنها دگر باربه مجلس نهم راه نیافتند اما با تو جه به سابقه اجرایی لاریجانی و استراتژیک های خاص خود این بار  هم توانست صندلی ریاست مجلس نهم را نیز ازآن خود کند  وبار دگر شعار همیشگی خود (استقلال مجلس )راسرلوحه ی ریاست خود قرار دهد. در حالی که باتوجه به جبهه های طرفدارو حامی  عادل که اکثر نمایندگان راه یافته به مجلس نهم را آنها پشتیبانی کرده بودند!و این انتخاب موافق میل آنها و دیگر سیاسیون مجلس حامی عادل نبود و این روزها شوک های انتخابی همه را حیرت زده کرده است و احتمال اینکه لاریجانی در آینده ریس دولت شود بعید ودوراز نظر نیست /

واین وبلاک (امین کرمانشاه )سوالی را در این مدت به اعلام نظر سنجی عموم گذاشت که انتخاب اکثریت ،غلامعلی حداد عادل را گزینه ی انتخابی ریس مجلس می دانستند.

.وشایان ذکر است که نمایندگان راه یافته به مجلس نهم استان کرمانشاه و شهرستان های تابع آن در طیف اصولگرایان حامی لاریجانی در بهارستان حضور داشته اند وایشان را گزینه ی انتخاباتی خود می دانستند.

نتیجه نظرسنجی فعال بلاگ
-مشاهده نتیجه نظرسنجی
به نظر شما ریس مجلس نهم کدام گزینه می باشد؟
هجدهم فروردین 91 ساعت 14:18:01
علی لاریجانی
21.97 درصد
(38 رای)
حداد عادل
68.21 درصد
(118 رای)
هیچکدام
9.83 درصد
(17 رای)
شرکت کنندگان 173 نفر


دوشنبه 8 خرداد 1391

جلس نهم و حاشیه های جالب آن

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

 

به محض اینکه احمدی نژاد در پشت تریبون قرار گرفت ؟
دومین حضور ریس دولت وریس تشخیص مصلحت این بار در بهارستان؟

        احمدی نژاد :آقا بالاسر مردم نیستیمحجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری صحن مجلس را ترک کرد.منبع:الف رستمی


جمعه 5 خرداد 1391

تابستان آمد/طرح مبارزه با بدحجابی

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

مست و هوشیار

پروین اعتصامی

محتسب، مستی به ره دید و گریبانش گرفت

مست گفت ای دوست، این پیراهن است، افسار نیست

گفت: مستی، زان سبب افتان و خیزان میروی

گفت: جرمِ راه رفتن نیست، ره هموار نیست

گفت: میباید تو را تا خانه‌ی قاضی برم

گفت: رو صبح آی، قاضی نیمه‌شب بیدار نیست

گفت: نزدیک است والی را سرای، آنجا شویم

گفت: والی از کجا در خانه‌ی خمار نیست

گفت: تا داروغه را گوئیم، در مسجد بخواب

گفت: مسجد خوابگاه مردم بدکار نیست

گفت: دیناری بده پنهان و خود را وارهان

گفت: کار شرع، کار درهم و دینار نیست

گفت: از بهر غرامت، جامه‌ات بیرون کنم

گفت: پوسیدست، جز نقشی ز پود و تار نیست

گفت: آگه نیستی کز سر در افتادت کلاه

گفت: در سر عقل باید، بی کلاهی عار نیست

گفت: می بسیار خوردی، زان چنین بیخود شدی

گفت: ای بیهوده‌گو، حرف کم و بسیار نیست

گفت: باید حد زند هشیارمردم، مست را

گفت: هشیاری بیار، اینجا کسی هشیار نیست

الف -رستمی : وقتی امتحانات خرداد ماه تمام می شودو مدارس به تعریفی به تعطیلی کشیده می شوداین سوال پیش می آیدکه جوانان برای گذراندن اوقات فراغت خود چه باید کنند؟واز کدام طرح های تابستانی استفاده کنند؟ورزش،کلاس های تقویتی،سیاحت وزیارت..... ویا باید این جوانان از طرح مبارزه با بدحجابی و برخورد نامناسب ماموران نیروی انتظامی بهره ببرند ؟پس دراین میان حق شهروندی و تفسیر امر به معروف در چارجوب کرامت انسانی چه می شود ؟و آیا انسان مگر جایز الخطا نیست ؟و آیا مگر توبه برای آن انسان های مقید به اسلام وخداوند تعریف نشده است ومگر نه این است که خداوند توبه پذیران را دوست دارد ؟پس عزیزان انتظامی شما با چه هدفی این طرح را فقط در تابستان اجرا می کنید مگر همین جوانان در دگر فصول سال نیززندگی ورفت وآمد نمی کنندوآیا نهی از منکر فقط با تابستان می آید؟

بزرگان زحمت کش ای کاش 2 واحد روانشناسی را برای شما در ضمن خدمت اجباری می کردند تا راحت خط برروی جوانی نکشید وشخصیت اورا بخاطر جوانی او خدشه دار نکنید چون همین جوانان عزیز دردیگر صحنه ها و بخصوص در شب های محرم آنچنان با عشق حسین(ع) را صدا می زنند که شما بزرگان به انها افتخار می کنید........و...................قضاوت با شما................اماجوانان حق زندگی در آینده دارند.


فاز دوم هدفمندی همچنان در هاله ای از ابهام
دلیل عدم اجرای فاز دوم هدفمندی در خردادماه چه بود؟
 
فاز دوم هدفمندی یارانه ها ،افزایش نرخ بنزین، افزایش قیمت برق و گاز و آب ، همه و همه موضوع اقتصادی روز کشور است.زمان اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها نیز ماجرای دیگری است که این روزها به راز دولتی ها تبدیل شده، رازی که به نظر می رسد قرار نیست به این زودی ها آشکار شود و باید منتظر اعلام ناگهانی اجرایی شدن این طرح بود.
آفتاب: در هر حال، خرداد هم از راه رسید، اما فاز دوم هدفمندی یارانه ها به مرحله اجرا نرسید تا نرخ بنزین و سایر حامل های انرژی همچنان یک راز باقی بماند و سردرگمی و نگرانی مردم به دلیل شایعات افزایش قیمت ها ادامه دار شود.

این در حالی است که پیش از این دولتی ها بر اجرایی کردن هر چه سریع تر فاز دوم هدفمندی اصرار داشتند و این مجلس بود که ترمز هدفمندی را کشیده بود تا از سرازیری اجراسقوط نکند.

حالا اما در حالی که بودجه سال 91 به تصویب شورای نگهبان رسیده و هیچ مانعی برای اجریی شدن فاز دوم هدفمندی وجود ندارد دولتی ها به دلایل امعلوم ترجیح داده اند خرداد هم بدون این طرح سر شود چرا که با اعلام تثبیت سهمیه و قیمت بنزین برای خردادماه ،احتمال تعویق اجرای فاز دوم قانون یارانه ها تا یك ماه دیگر قوت گرفته است.

هر چند گمانه زنی ها حاکی از این است که کاهش اعتبار هدفمندی یارانه‌ها از 135 هزار میلیارد تومان مورد درخواست دولت به 66 هزار میلیارد تومان در مجلس، یکی از دلایل اصلی تعویق اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها است اما مساله اصلی اینجاست که رسیدن خرداد ماه پایان زمان قانونی استفاده دولت از تنخواهی است كه مجلس برای اداره كشور در دوماه نخست امسال در اختیار دولت قرار داده است.

در واقع، مجوز مجلس به دولت مبنی بر تنخواه 22هزار‌میلیاردی ‌برای دو ماه ابتدایی سال 1391 31 اردیبهشت‌ماه از اعتبار می‌افتد و دولت ‌از روز اول خرداد ملزم به اجرای قانون بودجه 91 كل كشور است اما به نظر می رسد این بار هم دولت توجهی به الزامات قانون ندارد چرا که رویانیان از سهمیه بنزین 400 تومانی خبر داده است.

محمد رویانیان با بیان اینکه برای خرداد ماه سالجاری هیچگونه تغییری در قیمت و سهمیه بنزین خودروهای عمومی، خدماتی و شخصی به وجود نیامده است، گفت: تا ساعت 24 یکشنبه 31 اردیبهشت ماه 60 لتیر بنزین با قیمت نیمه یارانه‌ای 400 تومان به کارت هوشمند سوخت خودروها واریز می شود.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور همچنین سهمیه ماهانه بنزین موتورسیکلتها را 25 لیتر اعلام کرد و افزود: هر گونه تغییر در قیمت و سهمیه بنزین خودروها توسط ستاد هدفمندی یارانه‌ها اعلام می شود.

گفتنی است، بانک مرکزی هم پیش از این در نامه ای از فعالان اقتصادی و اتاقهای بازرگانی خواسته بود که برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها از ابتدای خردادماه آمادگی داشته باشند اما این اتفاق عملا رخ نداد تا بار دیگر دولت که اصرار عجیبی برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها بر خلاف قانون مجلس داشت، این بار هم بر خلاف قانون فاز دوم را اجرایی نکند!

به گزارش شفاف،باتوجه به تائید قانون بودجه 91 توسط شورای نگهبان و ابلاغ آن به دولت، دیگر قوه مجریه برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها مشکل قانونی ندارد.
منبع:آفتاب


پنجشنبه 4 خرداد 1391

خداحافظ مجلس؟

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

 
 


ا
الف- رستمی:چه زیبا گفته اند که دنیا مهمان سرایی بیش نیست ؟ و یاچه بهتر بگویم که این صندلی های دلچسب ریاستی یار وفاداری نیستند. پس خوش به حال انهایی که فرهیفته و وابسته به این پر غو ها نشده اند وبی منت جواب سلام آن پیرمرد ساده و دلشکسته و یا آن جوان دلهرده ونگران آینده را پاسخ داده اند .ویا براستی این بزرگواران فلسفه ی جواب سلام را می دانندکه جواب واجب است./.


پنجشنبه 4 خرداد 1391

شوك دولتی به نمایندگان مجلس هشتم در دقیقه 90

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

مجلس هشتم در حالی به پایان عمر خود رسید كه در طی چهار سال گذشته در روابط اش با دولتمردان فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته بود، در آخرین جلسه اش هم ابتدا با شوك عدم ابلاغ بودجه از سوی رئیس جمهور مواجه شد و سپس احمدی نژاد هنگام ابلاغ قانون بودجه، آنرا به دلیل تغییرات گسترده توسط مجلس، قانونی استحاله شده و "طرح نمایندگان" خواند.
به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق- آخرین جلسه علنی مجلس هشتم روز چهارشنبه با بیش از 200 نماینده برگزار شد و بكار خود پس از چهار سال فعالیت پایان داد،‌ در این جلسه روسای كمیسیون های مختلف مجلس گزارشی از اقدامات خود طی این مدت دادند. مجلس نهم در حالی روز هفتم خردادماه آغاز می شود كه نزدیك به دویست تن از نمایندگان مجلس هشتم، در آخرین جلسه از پارلمان خداحافظی كردند و منتخبین جدید جایگزین آنها خواهند شد.

تقویت بعد نظارتی مجلس

علی لاریجانی روز سه شنبه در آخرین نشست خبری رئیس پارلمان با خبرنگاران در توضیح نقاط قوت مجلس هشتم، با بیان این‌كه مجلس هشتم از ابتدای كار خود استراتژی را برای خود تعریف كرده بود، گفت: این موضوع نشان می‌دهد اگر هر نهادی برای خود استراتژی داشته باشد، برآیند كار خوب خواهد بود.

لاریجانی با بیان این‌كه 679 طرح و لایحه به مجلس هشتم داده شد و از این تعداد 35 طرح متعلق به مجلس بود، اظهار كرد: در همین زمینه 10 تا 15 طرح در دستور كار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار داشت.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: در مجلس هشتم سیاست این بود كه بیشتر به مهم‌ترین مسائلی كه مردم با آن درگیر هستند توجه شود و ثقل 325 طرح مجلس مربوط به مسائل اقتصادی بوده است و فكر می‌كنم كه هم‌چنان نیز ادامه یابد.

او از اصلاح آیین نامه ، تقویت بعد نظارتی مجلس، تنقیح قوانین به عنوان نقاط قوت مجلس هشتم یاد کرد و گفت که هشتم هم‌چنین نسبت به مسائل بین‌المللی حساس بوده و همواره آنها را رصد می‌كرد، درباره حوادث داخلی هم مجلس سعی می کرد این حوادث را با نگاه طبیبانه حل کند.

شوكی دولتی به مجلس

خبر اقدام احمدی نژاد رئیس جمهور در فرستادن قانون بودجه 91 به هیات حل اختلاف قوا به جای ابلاغ به دستگاههای اجرایی علاوه بر اینکه هیاهویی در بین خبرنگاران ایجاد کرد گویا هیئت رئیسه مجلس را هم در مراسم شاد اختتامیه دوره هشتم شوکه کرد. مشورت باهنر و ابوترابی با لاریجانی همزمان با انتشار این خبر حاکی از این بود که این خبر به هئیت رئیسه مجلس هم رسیده است.

اما ابوترابی فرد وقتی در جمع خبرنگاران قرار گرفت از چنین ماجرایی ابراز بی اطلاعی کرد. این موضوع از مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 91 هم پرسیده شد و او نیز همین پاسخ را داد.این اقدام رئیس جمهور در حالی انجام شد که باهنرمعاونت نظارت مجلس در جلسه امروز گزارشی از تاخیر 1924 روزه دولت در ابلاغ 272 قانون ارائه کرد. مهلت رئیس جمهور برای ابلاغ قانون بودجه 91 فردا به پایان می رسد. اما رییس جمهور همزمان با آخرین روز مجلس هشتم در ابلاغیه بودجه 91 خطاب به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبری خود، قانون بودجه سال 91 کل کشور را به دلیل آنچه تغییرات گسترده صورت گرفته توسط مجلس اعلام کرد، قانونی استحاله شده و "طرح نمایندگان" خواند.

مرور عملكرد نمایندگان مجلس هشتم

شاید مرور عملكرد نمایندگان مجلس هشتم در بررسی برخی از طرح های مهم این مجلس خالی از لطف نباشد، مجلسی كه فراز و نشیب های زیادی را در طی عمر چهار ساله خود پشت سر گذاشت.

15 تحقیق و تفحص نیمه كاره

علی لاریجانی رئیس مجلس در حالی در نشست خبری خود بر بحث تقویت بعد نظارتی مجلس تاكید كرد كه هیچ اشاره ای به نیمه تمام ماندن 15 طرح تحقیق و تفحص در مجلس هشتم نداشت زیرا یكی از ابزارهایی كه نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای نظارت بر دستگاهها در اختیار دارند تحقیقو تفحص است كه از این جهت نمایندگان این مجلس عملكرد ضعیفی از خود بجا گذاشته اند و با وجود اینكه طبق آئین نامه مجلس زمان بررسی طرح تحقیق و تفحص شش ماه است و یك دوره نیز امكان تمدید وجود دارد برخی از این 15 طرح نمیه كاره تحقیق و تفحص عمری بیش دو سال دارند.

كارت زردهای مجلس هشتم به دولت

طبق آییننامه داخلی مجلس شورای اسلامی، استفاده از ظرفیتهای ماده 233 یكی از مواردی است كه دست نمایندگان را برای برخورد قانونی با قوه مجریه باز گذاشته است. بر اساس این ماده «هرگاه حداقل 10‌نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیونها، عدم رعایت شؤونات و نقض یا استنکاف از اجراء قانون یا اجراء ناقص قانون توسط رئیس جمهور و یا وزیر و یا مسؤولین دستگاههای زیرمجموعه آنان را اعلام نمایند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌گردد.

کمیسیون حداکثر ظرف مدت ده‌روز موضوع را رسیدگی و در صورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیأت‌رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد». در مجلس هشتم مسعود میرکاظمی وزیر سابق نفت، حمیدرضا بهبهانی وزیر سابق راه و ترابری، صادق محصولی وزیر سابق رفاه و تامین اجتماعی، مهدی غضنفری در کسوت وزیر بازرگانی، منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه، محمد علی حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید نامجو وزیر نیرو و سیدشمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی همه وزرایی هستند كه در دولت از مجلس كارت زرد ردیافت كرده اند.

غیبت نمایندگان در مجلس هشتم

غیبت نمایندگان مجلس در جلسات علنی مسئله ای است که هرازچندگاهی در طی چهار سال گذشته سوژه رسانه ها شده و نقدها و تحلیل های فراوانی در رابطه با آن را به همراه داشته است تا جایی كه در دیدار اعضای فراكسیون روحانیون مجلس با رهبر معظم انقلاب نیز ایشان نسبت به غیبت نمایندگان و صندلی خالی آنان در مجلس انتقاد كردند و گفتند مجلس باید با دقت مسائل را بررسی كند.

اما در طول چهار سال گذشته همواره این مشی ادامه یافت و با بی اعتنایی به مسئولیتی كه در قبال وكلای خود دارند برخی از نمایندگان كم كاری كردند، به شكلی كه در آخرین جلسه علنی مجلس نیز شاهد 84 كرسی خالی مجلس بودیم.

عملكرد ضعیف در تصویب طرح نظارت

طرح نظارت مجلس بر نمایندگان كه در مجلس هفتم ناكام مانده یک روز پس از دیدار خردادماه سال 89 نمایندگان مجلس با رهبرمعظم انقلاب دوباره کلید خورد.

نمایندگان مجلس در فرصت یكساله نتوانستند پاسخگوی مطالبات رهبری باشند از این رو حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار امسال خود با نمایندگان با تاكید مجدد ‌بر لزوم تصویب طرح نظارت، خودنظارتی را از مصادیق تقوای جمعی برشمردند و افزودند: البته در گوشه و كنار كسانی گفتند كه این طرح با آزادی نمایندگان مخالف است اما واقعیت این نیست و فلسفه این طرح نظارت بر كژرفتاری احتمالی برخی نمایندگان است تا این نهاد قانونی و اساسی كه امام بر جایگاه رفیع آن تأكید داشتند به علت رفتار برخی نمایندگان، بدنام نشود. ایشان از واژه "كاركی" برای عملكرد مجلس درباره طرح نظارت استفاده كردند كه به گفته رئیس كمیسیون ویژه طرح نظارت به معنی عملكرد ضعیف مجلس درباره این طرح است.

طرح سوال از رئیس جمهور

محمود احمدی نژاد كه در مجلس هفتم توانسته بود از زیر بار پاسخ به سوال نمایندگان در صحن علنی مجلس شانه خالی كند اما این بار پس از دوازده بار مطرح شدن سوال از رئیس جمهور، وی ناگزیر است در آخرین روزهای زمستان 90 در صحن علنی مجلس پاسخگوی نمایندگان باشد. این طرح سوال برای اولین بار در تاریخ انقلاب اسلامی بود كه رئیس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به سوالات نمایندگان پاسخ داد، البته این طرح بعد از 11 تلاش نافرجام در دوازدهمین بار به ثمر نشست.
منبع:مشرق


نماینده باید بتواند به راحتی در همه امور صحبت کند. نباید هیچ قداستی برای هیچ نهادی در کشور قائل شویم.مطهری:نگفتم سپاه نتیجه آرا را تغییر داد امابعضی فرماندهان،ازبرخی کاندیداهاحمایت کردندکه رهبرانقلاب هم راضی نبودند .

  موضوع نطق روز یکشنبه علی مطهری، جلسه علنی امروز مجلس را تحت الشعاع قرار داد.

به گزارش خبرآنلاین، در ابتدای جلسه امروز علی لاریجانی رئیس مجلس بی آنکه نامی از مطهری ببرد خواستار حفظ حرمت سپاه پاسداران و مسئولان قوای سه​گانه شد.
هر چهار ناطق جلسه علنی امروز هم در نطق​هایشان اشاراتی به اظهارات مطهری داشتند. محمدحسن ابوترابی​فرد، محمدمهدی مفتح و محمود احمدی​بیغش در دفاع از سپاه سخن گفته و تا مرز حسود خواندن مطهری در انتقاداتش به دولت، پیش رفتند. اما مصطفی کواکبیان آخرین ناطق جلسه علنی امروز در دفاع از مطهری گفت: خوشحالم که سپاه پاسداران هرگونه دخالت در انتخابات را تکذیب کردند، اما اگر خواستند رسیدگی کنند هیاتی را به حوزه انتخابیه بنده هم بفرستند تا من هم مستنداتی را ارائه کنم.
در تذکرات شفاهی پایان جلسه امروز نیز رسایی و نادارن به اظهارات مطهری ایراد گرفته و حتی از تعقیب قضایی وی سخن گفتند.
پایان بخش جلسه امروز، پاسخ علی مطهری به همه این تذکرات و انذارها بود که گفت: در این یکی دو روز شاهدواکنش​های بسیاری به نطقم بودند که عمدتا روی مساله اهانت و بی ادبی تاکید داشتند. این در حالی است که متن نطق من موجود است و صدای من هم هست. نمی​فهمم کجای حرف من اهانت و بی ادبی بود؟
وی در مورد اظهاراتش درباره سپاه نیز ادامه داد: حرف من این بود که سپاه از برخی کاندیداهای مورد نظر خودش حمایت کرد و تمام قد وارد شد. حرف من این نبود که سپاه نتیجه صندوق​ها را تغییر داده است.
نماینده تهران با تاکید بر اینکه سپاه اساسا نباید وارد این موضوعات شود و این رفتار با توصیه امام(ره) در تعارض است، ادامه داد: بسیاری از سپاهیان هم این حرف مرا قبول دارند و اطلاع دقیق دارم که رهبر انقلاب هم از رفتار برخی افراد در سپاه اطلاع دارند و راضی نبودند.
مطهری هشدار داد که اگر برخی بر مواضع خود در خصوص سپاه اصرار کنند، اسامی آنها را می​گوید.
او در واکنش به اظهارات نادران نیز که به دفاع از وجهه جمعیت ایثارگران پرداخته و می​گفت جا نداشت به مجموعه خدوم این جمعیت بی​توجهی شود، نیز گفت: حرف آقای نادارن منطقی نبود. در همین تحولات 8+7 برخی از اعضای جمعیت ایثارگران از ابتدا گفتند که این چند نفر نباید در فهرست اصولگرایان باشند! علی رغم اینکه ما رای آورده بودیم. معنای تفرقه چیزی غیر از این است؟
نماینده تهران در پایان با بیان اینکه انتقادات وارده به نطقش را قبول ندارد، تاکید کرد: نماینده باید بتواند به راحتی در همه امور صحبت کند. نباید هیچ قداستی برای هیچ نهادی در کشور قائل شویم.

متن کامل نطق جناب آقای مطهری رادرادامه بخوانید


ادامه مطلب

عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس:

موفقیت نشست بغداد به برد دو طرف مذاكره كننده بستگی دارد

 عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نتیجه نشست بغداد در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود كه هر دو طرف مذاكره كننده این نشست (ایران و گروه 1+5) به صورت مساوی در این نشست، برنده باشند.

http://img.irna.ir/1391/13910302/80145553/80145553-2586935.jpg

' حشمت الله فلاحت پیشه ' روز سه شنبه در آستانه برگزاری این نشست كه قرار است فرداد (سوم خرداد) در بغداد برگزار شود، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) افزود: اگر قرار باشد یكی از طرفهای مذاكره كننده در این نشست، بازنده باشد، مذاكرات هیچ نفعی برای دو طرف به دنبال نخواهد داشت.

وی تصریح كرد: اگر دو طرف مذاكره این مهم را در دستور كاری خود قرار ندهند، ممكن است مذاكرات به مانند مذاكرات قبلی، دچار روند تكرار بدون نتیجه شود.

نماینده شهرستان های اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس هشتم ادامه داد: به اعتقاد من، در نشست بغداد مذاكرات به صورت جدی و با محتواتر از نشستهای قبلی بین ایران و گروه 1+5 دنبال خواهد شد.

وی هدف ایران از حضور در نشست بغداد را به رسمت شناختن حق این كشور در غنی سازی سوخت و آغاز سیر تعلیق تحریم ها عنوان و اضافه كرد: انتظار می رود در این نشست، این دو مهم كه حق طبیعی كشورمان است مورد توجه قرار گیرد.

در نشست استانبول كه 26 فروردین امسال بین دو طرف مذاكره كننده در تركیه برگزار شد، طرفین توافق كردند تا نشست بعدی روز سوم خرداد سال جاری به میزبانی بغداد باشد.


سه شنبه 2 خرداد 1391

احسان امینی به اردوی تیم ملی دعوت شد

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

كشتی گیر و مربی كرمانشاهی به تیم ملی كشتی آزاد ایران دعوت شدند

 'احسان امینی' به عنوان كشتی گیر وزن 84 كیلو گرم و 'محمد علی گنجابی' به عنوان مربی، نفراتی هستند كه به هفتمین اردوی آماده سازی تیم ملی كشتی آزاد بزرگسالان كشورمان دعوت شدند.

مسوولین فدراسیون كشتی از 29 كشتی گیر دعوت كردند تا در مرحله هفتم اردوی آمادگی تیم ملی كشتی آزاد ایران برای حضور در بازی های المپیك 2012 لندن، شركت كنند.

احسان امینی كشتی گیر كرمانشاهی به همراه سه كشتی گیر دیگر در وزن 84 كیلوگرم به این مرحله از اردو كه قرار است از فردا (سه شنبه) در محل خانه كشتی تهران آغاز شود، دعوت شده است.

همچنین 'محمد علی گنجابی' از كرمانشاه نیز یكی از هفت مربی خواهد بود كه ملی پوشان دعوت شده به اردو را تمرین خواهد داد.

امین کرمانشاه:لازم به ذکراست این دلاورمرد،اصلیتی اسلام  آبادی دارد.وبلاگ امین کرمانشاه به نوبه خود برای این عزیز آرزوی موفقیت دارد..ادامه مطلب

دوشنبه 1 خرداد 1391

سلام برتوخوش بردم

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

هرچند که تازه می کنی دردم؛ای صبح صادق سلام برتوخوش بردم

بدون شرح!


دوشنبه 1 خرداد 1391

تکذیب حمایت هاشمی از کاندیداتوری ولایتی

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    نوع مطلب :اخباركشور ،

جمهوری اسلامی نوشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هیچ اظهارنظری درباره ریاست جمهوری آینده نکرده است. در روزهای گذشته خبرهائی توسط بعضی رسانه‌های مجازی و مکتوب منتشر شد که حکایت از تأیید دکتر علی اکبر ولایتی توسط آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای ریاست جمهوری آینده داشت. محافل مطلع نزدیک به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ضمن تکذیب این خبر می‌گویند ایشان اصولاً در زمینه ریاست جمهوری آینده تاکنون اظهارنظری نکرده‌اند.