تبلیغات
امین کرمانشاه - مطالب آذر 1390
چهارشنبه 30 آذر 1390

کاندیداهای پیشتاز استان به نقل از کرمانشاه جاوید

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

کرمانشاه جاوید3:باتوجه به اخباررسیده ونظرسنجی های صورت گرفته به نظر میرسد درحوزهء انتخاباتی شهرکرمانشاه بازهم آقایان کرمی راد و امینی پیشتازند ورقابت سختی میان آقایان حاتم زاده وشعبانی وجوددارد.

درحوزه ی اسلام آبادغرب هم همچنان افتخارغرب کشور دکتر حشمت الله فلاحت پیشه پیشتازمیدان انتخابات است وباتوجه به نظرات برخی ازکارشناسان به احتمال بسیارزیاد بازهم درمرحله ی اول انتخابات بهارستانی میشود.

http://www.abadgaranejavanksh.com/UserFiles/Image/MAJMANAMAYANDEGAN001.gif

در سرپلذهاب انتخابات مجهول است.زیرا افرادی که صاحب آراء بالای 10هزار هستند در انتخابات حضوریافته اند.

دربقیه ی شهرستان های استان نظرسنجی صورت نگرفته است.به امیدخدا در اخبار بعدی انتخابات وضعیت انتخابات دیگر شهرستانها را در خدمت شما قرار خواهیم داد.


چهارشنبه 30 آذر 1390

نوه امام راحل: همه در انتخابات شرکت میکنند

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    نوع مطلب :انتخابات ،

http://www.alborznews.net/files/fa/news/1387/3/8/3014_990.jpg

سیدعلی خمینی گفت: با توجه به حضور همیشگی ملت ایران در صحنه به طور حتم حضور مردم در انتخابات مجلس نهم حتمی خواهد بود.

نوه امام راحل امزود: امیدواریم مردم همیشه در صحنه و پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همانند سایر عرصه های سیاسی حضور پرشکوهی را در انتخابات مجلس نهم داشته باشند.

وی افزود: امیدواریم مردم با حضور پررنگ خود در انتخابات بار دیگر پایبندی خود به ارزشهای امام، رهبری و انقلاب اسلامی را اثبات کنند.

ایشان همچنین گفت: انشاءالله تمامی جریانات و احزاب سیاسی همسو با آرمانهای نظام و اندیشه های مردم حضور بانشاطی را در انتخابات داشته باشند.

منبع:  باشگاه خبرنگاران


سیدجواد زمانی:

در نظام جمهوری اسلامی برای رسیدگی به تخلفات، خط قرمز معنا ندارد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، ‌با بیان این که در نظام جمهوری اسلامی ایران در رسیدگی به تخلفات، خط قرمز معنا و مفهومی ندارد، گفت: رسیدگی به تخلفات مسئولان بلندپایه و افراد عادی جامعه به طور یکسان به افزایش اعتماد عمومی مردم می‌انجامد.
 
 

سیدجواد زمانی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ با تاکید بر این­که در اسلام و قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران موضوعی به نام مصونیت سیاسی در بروز تخلفات وجود ندارد، افزود: این که مطرح می شود افشای تخلف در بین مسئولان ارشد به ضرر نظام بوده و پایه های نظام را سست می کند به هیچ وجه  صحیح نیست چرا که هر اقدامی در این زمینه موجب تقویت و استحکام پایه های نظام خواهد شد.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که در قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی همه در مقابل قانون یکسان هستند ادامه داد: وقتی مردم ببینند همه در برابر قانون یکسان بوده و هرجا و در هرسطحی تخلفی انجام شده با جدیت از سوی دستگاه قضا پیگیری و افشا می شود، شاهد افزایش اعتماد عمومی مردم به عملکرد نظام در رسیدگی به تخلفات خواهیم بود.

 در معرفی متخلفان بلندپایه، هیچ گونه ملاحظه ای صورت نمی‌گیرد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی طرح موضوعاتی همچون در نظر گرفتن ملاحظاتی در معرفی متخلفان بلندپایه را با هدف تضعیف نظام خواند و یادآور شد: واقعیت این است که افرادی که چنین موضوعات بی اساسی را مطرح می کنند خود در جرگه متخلفان بوده و چنین شائبه هایی را برای تبرئه خود بر سر زبان ها می اندازند.

مصطفی پور محمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور چندی ژیش در خطبه های نماز جمعه اعلام کرد که ‌هیچ سطحی در مدیریت کشور از چتر نظارتی مصون نیست.


دوشنبه 28 آذر 1390

انتظاربه سررسید...

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

"کار احداث راه آهن غرب کشور در مسیر کرمانشاه – اسلام آباد غرب – خسروی ، در حد فاصل مناطق علی آباد و چالاوبکر اسلام آباد غرب آغاز شد"

خبرهای تکمیلی از طریق همین وبلاگ به اطلاع هم استانی های عزیز خواهد رسید.

منبع:وبلاگ خبری دکترفلاحت پیشه


یکشنبه 27 آذر 1390

بیکاران حقوق بگیرمی شوند

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

گام بزرگ مجلس برای دفاع از حقوق بیکاران جامعه

با رای بالای مجلس طرح حمایت از بیکاران جامعه تصویب شد و از این به بعد بیکاران  حقوق خواهند گرفت.

دکتر فلاحت پیشه نماینده اسلام آبادغرب با اعلام این خبر گفت:امروز مجلس طرحی با159 رای را به امضا رساند که بر اساس آن از حقوق بیکاران جامعه دفاع میشود ، این طرح شامل دو دسته از بیکاران میشود:

1)بیکارانی که از یک سال قبل درخواست اشتغال داده اند.

2)بیکارانی که به صورت غیر ارادی از کار بیکار شده اند.

این دسته از بیکاران که به وزارت کار مراجعه می کنند، وزارت کار موظف است برای آنها شغل ایجاد کند و در صورت عدم تامین شغل آنها باید از مستمری و بیمه بیکاری برخوردار شوند.

وی با اعلام این خبر گفت:این طرح در جبران کوتاهی دولت در اجرای قانون برنامه شکل گرفت،طبق قانون برنامه دولت موظف است در سال اول قانون برنامه لایحه ای را با این عنوان به مجلس ارائه میداد که بر طبق آن بیکاران یا باید صاحب شغل میشدند و یا مستمری دریافت می کردند.

   دکتر فلاحت پیشه افزود به رغم مخالفت نماینده دولت با این طرح ، طرح مربوطه با159 رای موافق و تنها با10 رای مخالف تصویب شد.

نماینده اسلام آبادغرب ضمن مخالفت با استدلال نماینده دولت که مدعی بود این طرح برای دولت بار مالی دارد گفت:بار مالی این طرح در قالب طرح هدفمند کردن یارانه ها و منابعی همچون سهم 2 درصدی نفت تامین میشود و دولت می تواند حداقل تا1000میلیارد تومان از محل  طرح هدفمند کردن یارانه ها  برای پرداخت مستمری به بیکاران استفاده کند.

وی گفت این طرح علاوه بر اینکه نوعی اطمینان را نزد کارگران و جوانان بیکار ایجاد می کند ، به برخی کوتاهی های دولت در ایجاد اشتغال و عمل به وظیفه ی خود در تامین 2.5میلیون فرصت شغلی پایان می دهد.

چون دولت طبق برآوردهای ناشی از اجرای طرح  هدفمند کردن یارانه ها موظف است سالیانه  2.5میلیون فرصت شغلی ایجاد کند.

اقدامی که متاسفانه هنوز به نتیجه ی عملیاتی لازم نرسیده است.


یکشنبه 27 آذر 1390

جلسه بررسی اظهارات احمدی‌نژاد در مجلس

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    نوع مطلب :بانمایندگان ،

حشمت‌الله فلاحت پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب در جمع خبرنگاران پارلمانی تصریح کرد: باید مشخص شود که سخنان اخیر رئیس جمهوری در مورد فلسطین استراتژی جدیدی است که اتخاذ شده یا ادامه سیاست‌های قبلی است. 

وی اظهار داشت: سیاست جمهوری اسلامی تاکنون در قبال فلسطین برگزاری رفراندوم بوده است. 

فلاحت پیشه تصریح کرد: از آنجا که معتقدیم سخنان آقای احمدی‌نژاد دارای تاثیراتی بر سیاست خارجی کشور بوده و اثرات آن نیز مثبت نبوده به همین دلیل لازم می‌دانیم که در جلسه‌ای با حضور رئیس جمهوی در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداخته شود.

منبع:آفتاب


اخیراً در جلسه ی انتخاباتی یکی از کاندیداهای شهر اسلام آباد غرب ، شرکت کردم یکی از این کاندیداها که ادعا کرده مدرک دکتری خارج از کشور دارد.و کلی هم به مدرک خود می نازد

در آنجا دانشجویی صادقانه از این کاندیدا پرسید،که چه نوع نظام اقتصادی در ایران حاکم است؟ و شما به عنوان نماینده چگونه راه توسعه اسلام آباد غرب را در این مسیر جست و جو می کنید؟

آن کاندیدا بعد از اینکه کلی دچار لکنت زبان شد ، سعی کرد جواب دست و چا شکسته ای دهد،جوابی که کاملاً اشتباه بود.نشان داد که ایشان نه تنها نظام اقتصادی بلکه نظام سیاسی و توسعه ای کشور را نیز نمی شناسد.وبعد از آنکه با رنگ زرد و عرق سرد مواجه شده بود گفت:بهتر است بحث را عوض کنیم

از آنجا فهمیدم که نمایندگی فقط به معنای نشان دادن پل های انتخاباتی نیست.

و فورا یاد سخنی از دکتر فلاحت پیشه افتادم که در سخنرانی های تبلیغاتی دوره پیش مدام بر آن تاکید داشت و می گفت:مردم استان کرمانشاه خصوصا مردم شهرستان های اسلام آباد و دالاهو صد دین بر گردن من دارند و من تنها یک دین بر گردن آنها دارم و آن دین این است که توقع مردم را از نماینده بالا برده ام و آنها دیگر فقط خواستار نماینده قوی هستند.

البته من این موضوع را زمان دانشجویی ، و به عنوان دانشجوی علوم سیاسی از یک استاد علوم سیاسی دانشگاه شنیدم که می گفت:هر دوره که 300 بار سوال و تذکر از فلاحت پیشه در صحن علنی مجلس تکرار می شود یعنی اینکه در هر روز حداقل یک بار نام این نماینده پر افتخار غرب کشور در مجلس گفته می شود.

این استاد علوم سیاسی گفت : طبق قوانین مجلس هیچ تذکر و سوال بلامحل و بی مورد در مجلس قابل طرح نیست ، اگر نماینده ای تذکری را بی مورد نسبت به رئیس جمهور یا وزرا مطرح کند، رئیس جمهور یا وزرا از این حق برخوردارند که از تریبون مجلس رسماً برای خلاف قانون بودن آن تذکر اقدام کنند.

ولی اینکه در طول هفت سال و نیم 1 بار هیچ رئیس جمهوری و وزیری نتوانسته است از تریبون مجلس تذکرهای دکتر فلاحت پیشه را خلاف یکی از قوانین کشور مثل قانون اساسی،قانون برنامه و قانون بودجه بداند.این بدان معنی است که فلاحت پیشه با علم و آگاهی کامل به قوانین کشور ، وبر طبق این قوانین از حقوق همشهریانش دفاع می کند و یکی از دلایلی که بسیاری از نمایندگان در تذکر و سوال دست به عصا عمل می کنند و عملاً تذکر و سوال در رفتار سیاسی و مدیریتی آنها وجود ندارد،همین موضوع است.

آن چیزی که برای من جالب است این است که حتی برخی از نمایندگان کشور زمانی که تذکری داده می شود ، به دنبال اسم فلاحت پیشه امضا می کنند!!! آخرین تذکری که از این نوع دیدم تذکر دکتر فلاحت پیشه به رئیس جمهور در مورد گرد و غبار بود که دو نماینده از دو استان متفاوت پشت سر ایشان امضا کرده بودند

به عبارتی دکتر فلاحت پیشه راه علمی ، حقوقی و فنی را در این مجلس به بسیاری از افراد یاد می دهد

به یاد دارم که چندین بار از تریبون همین مجلس ، روءسای مجلس به اسم از فلاحت پیشه یاد کرده و تقدیر کردند و ایشان را یک شخصیت علمی و تجربی همزمان می دانند که علم را با تجربه آمیخته و دست آوردهای بسیاری را برای استانش کسب کرده است از جمله دستاوردهای همچون:راه آهن غرب کشور ، که این هفته عملاً کار اجرایی را در اسلام آباد غرب آغاز کرد.منطقه ی ویژه ی استان کرمانشاه که در اسلام آباد غرب مستقر شد . باز گشایی مرز خسروی و...

همه ی اینها حاصل سولات و تذکرات دکتر فلاحت پیشه است.

چیزی که برای من جالب است این است که همین آقایان رئیس جمهور چه آقای خاتمی و چه آقای احمدی نژاد و چه وزرا زمانی که بعد از صحبت های دکتر فلاحت پیشه پشت تریبون مجلس قرار می گرفتند ، از صحبت های ایشان تقدیر می کردند و الان ایشان بهترین رابطه را با وزرای دولت آقای احمدی نژاد دارد و از این رابطه امکانات لازم را برای استانش می گیرد.و چون منطقی سخن می گوید و قانونی عمل می کند حتی وزرا نیز از او ناراحت نمی شوند

آخرین اعتباری که حاصل تلاش دکتر فلاحت پیشه است ، اختصاص 1000 میلیارد تومان به مهار آبهای مرزی و احداث سدها در استان های مختلف کشور است که بخش اعظم آن به استان کرمانشاه می رسد و نیز مقابله با پدیده گرد و غبار است.

این موضوع حاصل مدیریت استیضاح وزیر نیرو توسط دکتر فلاحت پیشه بود ، که به یاد دارم بعد از استیضاح ایشان آقای احمدی نژاد که برای دفاع از وزیر نیروی خود رفته بود 2 بار نام دکتر فلاحت پیشه را به زبان آورد که حرف های آقای فلاحت پیشه درست است و برای رفع این مشکلات که دکتر فلاحت پیشه فرمودند باید چاره ای اندیشید ، که نتیجه ی آن همین 1000 میلیارد تومان است.

منبع : آرتمیتا نیوز


شنبه 26 آذر 1390

خاطره(25)/آن مسجد را این آدم بی دین ساخته است

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    نوع مطلب :بانمایندگان ،

خاطرات سیاسی دکتر فلاحت پیشه
خاطره(25)/آن مسجد را این آدم بی دین ساخته است
اسفند ماه سال 1382 ، تازه افتخار کسب آراء مردم شریف اسلام آباد غرب ، کرند غرب ، گهواره و حمیل نصیبم شده بود و بلافاصله برنامه های خودم را برای توسعه حوزه انتخابیه آغاز کردم . شروع کار ، سه پروژه عظیم دانشگاهی بود :

1- احیای دانشگاهی آزاد اسلامی اسلام آبادغرب
2- اخذ مصوبه دانشکده ای مستقل از دانشگاه دولتی رازی کرمانشاه برای اسلام آباد غرب
3- ایجاد شعبه ای دانشگاهی برای کرند غرب

این در حالی بود که هنوز نماینده رسمی شهر نبودم و تازه سال بعد در هفتم خرداد باید سوگند یاد می کردیم
ابتدا خدمت آقای دکتر جاسبی رفتم تا کمک کند مرکز اسلام آباد غرب را از وضعیت رکود نجات دهیم . ایشان گفتند: آقای فلاحت پیشه من هیات اعزام کرده ام . طبق گزارش هیات اعزامی، مرکز اسلام آبادغرب به عنوان یک مرکز ورشکسته معرفی شده است . پنج سال است فقط با یک رشته و یک عضو هیات علمی اداره می شود در حالیکه در شهرهای کوچکتر برای تأسیس دانشگاه ، زمین وامکانات به ما داده اند ، یک متر زمین در اسلام آباد غرب به دانشکده اختصاص نیافته است و ...
صحبت های پر انتقاد ایشان را قطع کردم و گفتم: جناب دکتر ، من خودم یک آدم دانشگاهی ام. هم رنج غربت را برای تحصیل تحمل کرده ام و هم می دانم که بدون دانشگاه ، روند توسعه شهرم ناقص خواهد بود و حاضرم به شما تعهد اخلاقی دهم که زمین و همه امکانات مورد نیاز دانشگاه را تأمین نمایم.
ایشان بزرگورانه و البته با اکراه شش ماه و وقت دادند . بلافاصله با مسوولین شهر وارد مذاکره شدم و همه کمک کردند تا اینکه محل کنونی دانشگاه آزاد آماده شد. وهمین که مرکز صاحب زمین گردید و بعد چند بار مراجعه به دانشگاه آزاد مرکز و وزارت علوم ، رشته های تحصیلی اضافه شد ، با افتخار پرونده تک تک متقاضیان هیات علمی را در دست می گرفتم و کار آنها را نهایی می کردم. واکنون ، دانشگاه آزاد اسلامی اسلام آبادغرب ؛ بزرگترین واحد بعد از مرکز استان های منطقه با 3500 دانشجو ؛ 30 رشته ؛ 67 هیئات علمی ؛220 استاد حق التدریس و 53 کارمند است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
حال بماند که چه کارشکنی هایی صورت می گرفت. به یاد دارم که یکی از استانداران گذشته و معاونش ، بعد از ماه ها دوندگی ما و مسوولان اسلام آبادغرب برای تهیه زمین، و درست قبل از کلنگ زنی پروژه ، آب پاکی را روی دست همگان ریختند وگفتند : ما دونفر مهندسیم و همین جا می گوئیم که با توجه به شرایط زمین ؛ هیچ بنایی روی این تپه شکل نمی گیرد. اما کوتاه نیامدم وبا عصبا نیت گفتم : پس من این هفته در حضور رئیس جمهور عرض خواهم کرد که : جناب آقای رئیس جمهور ؛ تمام مسوولین این استان ، عرضه نداشتند پنج هکتار زمین به دومین شهر استان بدهند تا برای جوانان محروم این شهر ؛ دانشگاهی احداث شود. این تهدید ، منجر به فراموشی آموزه های مهندسی آقایان شد . اکنون محل متروکه ابتدای شهر ؛ در حال تبدیل شدن به یکی از زیباترین مراکز دانشگاهی غرب کشور است.


ادامه مطلب

اعتدال : یک متخصص ایرانی توضیح داده است که هواپیمای بی سرنشین چگونه به سلامت در ایران فرود آمده است.

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1390/9/18/115671_805.jpgبه گزارش «کریستین ساینس مونیتور» این مهندس ایرانی گفته است که فرایند اصلی این نبرد بزرگ از دو قسمت تشکیل شده است. قطع ارتباط هواپیمای بدون سرنشین با مرکز کنترل آمریکایی آن که باعث می‌شود کنترل پهپاد آمریکایی به حالت خلبان خودکار بود اما مشکل آمریکاییها این بود که به علت دستکاری سیستم جی پی اس (GPS) پهپاد از سوی متخصصان ایرانی، گنج بزرگ آمریکاییها به جای نشستن در پایگاه اصلی خود در خاک افغانستان در ایران فرود آمده است.

متخصص ایرانی در گفتگو با این نشریه غربی گفته است که : ما توانستیم با استفاده از جمینگ(ارسال سیگنال تداخل کننده)، ارتباط پهپاد آمریکایی با متصدی کنترل آن را قطع کنیم و سپس با تغییر در GPS آن، پهپاد را در خاک خودمان به زمین نشاندیم.

از دید این مهندس ایرانی، استفاده از جمینگ، مغز هواپیمای آمریکایی را از آن گرفته است و نقطه ضعفی که از آن استفاده شده است، نفوذ در هدایت هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بوده است.

هر چند این خبر به روشن شدن زوایایی از این کار بزرگ نیروهای مسلح ایران کمک می‌کند. اما هنوز دو بخش از این ماجرا در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد. اول این که GPS پهپاد آمریکایی چگونه دستکاری شده است و ثانیا این که طرف ایرانی چگونه موفق به کشف این هواپیمای رادارگریز به محض ورود به خاک ایران شده است و برای آن دام پهن کرده است.

نفوذ در سیستم GPS چالشی بزرگ برای ارتش آمریکا خواهد بود که تا حد بسیار زیادی در هدایت موشکها، بمبها،  هواپیماها و سایر تجهیزات نظامی خود به آن وابسته است. ضمن این که کشف این هواپیمای بدون سرنشین رادارگریز آمریکایی نیز نشان‌دهنده تهدیدات بزرگی علیه دیگر پرنده‌های رادارگریز آمریکایی از جمله بمب افکن B-2 و هواپیمای جدید F-35 خواهد بود.


شنبه 26 آذر 1390

ایران دارای دو پایتخت اداری و تجاری میشود

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    نوع مطلب :اخباركشور ،

معاون عمرانی استاندار تهران گفت: محققان و دانشگاهیان در حال بررسی طرحی با عنوان ایجاد پایتخت اداری در کنار پایتخت فعلی کشور هستند.

http://russian.irib.ir/radioislam/images/stories/images/tehran/tehran_azadi_new.jpg
محمدرضا محمودی با بیان این که کلان‌شهر تهران با تهدید‌های ناشی از زلزله‌بزرگ احتمالی و همین طور محدودیت منابعی چون آب و زمین روبه‌رو است گفت: باید جمعیت و مهاجرت در تهران کاهش پیدا کند.

 وی ازدستور رییس‌جمهور برای مطالعه روی طرحی که بتواند فشار هزینه‌ای پایتخت بر روی تهران را کاهش دهد خبر داد و گفت: استانداری تهران با اختصاص بودجه تحقیقاتی برای این موضوع، به نهادهای پژوهشی و دانشگاهی کشور ماموریت داده ابعاد مختلف تشکیل "شهر اداری" در اطراف تهران را بررسی و نتایج آن را برای اقدامات بعدی دولت ارائه کنند.

 محمودی با تاکید بر اینکه تهران به دو دلیل نمی‌تواند بیش از این پایتخت کامل باقی بماند گفت: از یکسو حوادث غیرمترقبه به خصوص زلزله‌بزرگ احتمالی و گسل‌های فعال زیر شهر تهران مطرح است و از سوی دیگر منابع طبیعی و خدماتی تهران همچون آب و زمین کفاف جمعیت پایتخت که روز به روز در حال افزایش است را نمی‌دهد. به این منظور باید "شهر اداری" در کنار تهران ایجاد کنیم تا همچون برخی کشورها، ایران به دو پایتخت تجاری و اداری تجهیز شود.

منبع:  مهر


پنجشنبه 24 آذر 1390

تذکر نماینده اسلام آباد و دالاهو به رییس جمهور

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور  روز جهارشنبه در مجلس قرائت شد که از آنجمله تذکر دکتر فلاحت پیشه به رییس جمهور بود

http://www.aryanews.com/UpLoads/Picture/Parliament01/untitled.bmp

به گزارش فارس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور در صحن علنی مجلس قرائت شد....

فلاحت‌پیشه، آشوری و رضایی نمایندگان اسلام‌آباد غرب، بندرعباس و مسجدسلیمان از رئیس جمهور خواستند که دستور برای مقابله با گردوغبار در استان‌های مرزی کشور با استفاده از یک میلیارد دلار مصوب بودجه کل کشور را صادر کند.


پنجشنبه 24 آذر 1390

احتمال تغییر مکان مراکز غنی‌سازی ایران

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    نوع مطلب :اخباركشور ،

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه آسیب پذیری ما هم اکنون در حوزه هسته‌ای به حداقل رسیده است، گفت: اگر شرایط ایجاب کند مراکز غنی سازی اورانیوم را به جاهای امن تر منتقل می کنیم.

http://www.taghribnews.ir/images/docs/000024/n00024327-b.jpg
اعتدال: سردار سرتیپ غلامرضا جلالی درخصوص ایمنی تاسیسات هسته ای جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: با ایمن سازی‌هایی که در سطوح مختلف مانند ایمن سازی زیرساختها، ایمن سازی سایبری و همچنین تفکیک حوزه‌های خطر از یکدیگر انجام شده است به نوعی به یک بازدارندگی دست یافته ایم.

وی با تاکید براینکه بخشی از اقدامات سازمان پدافند غیرعامل اقدامات دفاعی است، گفت: اگر آمریکائیها و اسرائیلی ها می توانستند به تاسیسات هسته ای ما حمله کنند و به آن ضربه بزنند قطعا تاکنون این کار را انجام داده بودند.


ادامه مطلب

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: مجلس

رییس كمیته روابط خارجی كمیسیون امنیت ملی مجلس با تاكید به اینكه جهانیان به خوبی می‌دانند كه ایران كشوری جنگ‌طلب نیست، گفت: باید اظهارات دیك چنی وزیردفاع اسبق آمریكا به عنوان سندی اعتراضی توسط جمهوری اسلامی ایران به سازمان ملل متحد و شورای امنیت ارسال شود.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اظهارات اخیر دیك چنی وزیردفاع اسبق آمریكا در مورد نحوه استرداد هواپیمای جاسوسی آمریكا از ایران، ضمن یادآوری حادثه طبس گفت: حوادثی همچون طبس به خوبی نشانگر این موضوع است كه اقدامات نظامی نتیجه‌ای نخواهد داشت.

وی افزود: در دست داشتن هواپیمای بدون سرنشین آمریكا، غنیمتی است كه می‌توان از آن استفاده فنی و حقوقی كرد؛ بدان معنا كه از این پهپاد می‌توان در زمینه جنگ استراتژیك و همچنین داشتن امتیاز برتر در محاكمات بین‌المللی بهره گرفت.

این عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به مواضع اخیر آمریكا در قبال كنترل هواپیمای بدون سرنشین توسط ایران، گفت: نگرانی آمریكا از افشای اطلاعات از این هواپیمای جاسوسی است كه اهداف خطرناك آن‌ها را در منطقه نشان می‌دهد.

فلاحت‌پیشه، اقدام اآمریكا در فرستادن هواپیمای جاسوسی به ایران را تجاوز به عمق خاك یك كشور عنوان و اظهار كرد: البته جمهوری‌خواهان و دموكرات‌ها در آمریكا سیاست جنگ دائم را دنبال می‌كنند و در همین راستا علاوه بر تولید تجهیزات، آن را در ماموریت‌های مختلف به كار می‌برند.

وی در عین حال یادآور شد: بعد از جنگ سرد بین قدرت‌ها، آمریكا قراردادهای مختلفی برای ساخت تجهیزات نظامی انعقاد كرد، به طوریكه بعد از جنگ سرد، تنها در یك مورد قرارداد نصب جدید بمب‌افكن‌ها را با مبلغی حدود 200 میلیارد دلار بست و پس از آن سالیانه 10 تا 20 درصد به هزینه و بودجه نظامی‌شان اضافه كرد.

منبع : وبلاگ دکتر فلاحت پیشه


رییس دانشگاه رازی کرمانشاه خواستار همکاری مسئولین شهرستان اسلام آبادغرب در تأمین نیازهای دانشکده فنی مهندسی این شهرستان شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، پروفسور محمد مهدی خدایی، رییس دانشگاه رازی کرمانشاه از دانشكده تازه تاسیس فنی مهندسی شهرستان اسلام آباد غرب بازدید به عمل آورد و با حضور در جمع صمیمی دانشجویان این دانشكده پاسخگوی سوالات و مشكلات آنان شد.

رییس دانشگاه رازی کرمانشاه سپس طی نشستی با حضور امام جمعه اسلام آبادغرب، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری این شهرستان، دكتر فرشادفر رییس دانشگاه پیام نور استان و دكتر اخویسی مسئول راه اندازی دانشكده فنی مهندسی رازی در شهرستان اسلام آبادغرب به بحث و بررسی پیرامون مسائل و مشكلات این دانشكده پرداختند.

دکتر خدایی اظهار داشت: انتظار ما از مسئولین منطقه این است كه مسائل مربوط به دانشكده فنی مهندسی اسلام آبادغرب را با حساسیت و جدیت بیشتری دنبال كنند و همكاری لازم را در خصوص تأمین نیازمندی های اولیه این واحد آموزشی بعمل آورند.

گفتنی است؛ در پایان این نشست دكتر اخویسی گزارشی از روند آماده سازی دانشكده ارائه کرد.


چهارشنبه 23 آذر 1390

دفاع دکتر فلاحت پیشه از کشاورزان اسلام آباد غرب

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

[

[http://www.aparat.com/v/1ed96accf6c5f2ffa7b976ddebdfd75b82251]
]

توجه : اگر روی تصاویر بالا کلیک کردید و این ویدیوها پخش نشد ، به فلش پلیر نیاز دارید.

دانلود این ویدیو

منبع : وبلاگ شخصی دکتر فلاحت پیشه


سه شنبه 22 آذر 1390

ركن

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    نوع مطلب :اخباركشور ،

به گزارش فرهنگ آشتی آنلاین،رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اعضای شورای مركزی و داوری حزب اسلامی كار، برگزاری كنگره سراسری این تشكّل را كاری بزرگ و مفید خواند و با اشاره به نقش اساسی و تردیدناپذیر احزاب در اداره جوامع كنونی، گفت: در حال حاضر احزاب شناسنامه‌دار می‌توانند بهترین كمك به حكومت‌ها باشند، چرا كه با تربیت انسان‌های توانمند و ارائه برنامه‌های مؤثر با گرایش‌های گوناگون، نظام‌ها و حكومت‌ها را از ضربه‌های مضر و نابودكننده مصون نگه می‌دارند.

http://www.dananews.net/images/news/2009_09_19__03_19_07_news.jpg

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از وضعیت احزاب كشور در مقطع كنونی، راه صحیح و درست برای اداره كشور را نقش‌آفرینی احزاب فراگیر، سالم و توانمند دانست و تصریح كرد: در این حالت اگر حزبی مسئولیت اداره كشور را برعهده گرفت و دچار نارسایی شد، صدمات آن متوجه اصل نظام نخواهد شد و با برگزاری انتخابات و واگذاری امور كشور به دیگر احزاب، كشور در مسیر درست قرار خواهد گرفت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تأكید قانون اساسی بر تعدد احزاب، جلوگیری یا ایجاد محدودیت برای فعالیت تشكّل‌ها و احزاب را بی‌توجهی به خواست عمومی و قانون اساسی خواند و تأكید كرد: تكیه بر نظرات معدودی افراد خاص برای اداره كشور، خسارت جبران‌ناپذیری را متوجه اركان نظام می‌كند و كشور را از توانمندی احزاب و تشكّل‌های برنامه‌دار و فراگیر محروم خواهد كرد. چرا كه تنها احزاب شناسنامه‌دار هستند كه در مواقع حساس، برخلاف افراد و اشخاص، مسئولیت‌ عملكردها را می‌پذیرند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مطبوعات و رسانه‌ها را به درستی ركن چهارم دموكراسی خواند و با تأكید بر لزوم حضور فعال احزاب و رسانه‌ها در كنار هم تصریح كرد: فعالیت آزاد و مسئولانه احزاب و رسانه‌ها بهترین و مؤثرترین ابزار نظارت بر عملكرد دولت‌ها و حكومت‌هاست و امر به معروف و نهی از منكر اسلام هم به خوبی بیانگر اهمیت و لزوم حضور این ناظران در جامعه است.


سه شنبه 22 آذر 1390

وحشت...

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

ندارم وحشتی ازشیر و ببر و حمله گرگان
 
                                       ازآن گرگی که میپوشد لباس میش ؛میترسم!


سه شنبه 22 آذر 1390

درخواست اوباما از ایران

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

باراك اوباما رئیس جمهور آمریكا در جریان یك كنفرانس خبری مشترك با نوری المالكی نخست وزیر عراق، از ایران خواست تا هواپیمای بدون سرنشین آمریكا را پس دهد.

اوباما:هواپیمای جاسوسی را به ما پس دهید

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس جمهور آمریكا در جریان این كنفرانس خبری مشترك كه در واشنگتن برگزار شد در همین خصوص از ایران درخواست كرد تا هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی این كشور را كه اخیرا بر فراز حریم هوایی ایران سرنگون شده است را پس دهد.

باراك اوباما رئیس جمهور آمریكا در خصوص هواپیمای جاسوسی پیشرفته \'RQ-۱۷۰\' كه در خاك ایران به پایین كشیده شد گفت: ما از ایران خواسته ایم تا این هواپیما را پس دهد.

وی در ادامه تصریح كرد : ما منتظر چگونگی پاسخ ایران به این درخواست هستیم.

منبع : افکار نیوز


رئیس جمهور چین شدیدا هشدار داد اگر آمریکا یا کشورهای دیگر به جمهوری اسلامی ایران حمله کنند با اتخاذ اقدامات نظامی مستقیم و فوری وارد جنگ خواهد شد.

http://img.irna.ir/1390/13900901/30675501/30675501-1974579.jpg

فارس به نقل از "یوروپین یونیون تایمز"(Europian Union Times)، بولتن وزارت دفاع آمریکا فاش کرد، ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه و مدودیف رئیس جمهور روسیه امروز اذعان داشتند که هو جین تائو رئیس جمهور چین موافقت کرده است که تنها راه توقف تهاجم غرب علیه ایران، مقابله به مثل و اقدام نظامی مستقیم است و دستور آماده باش به نیروی دریایی چین نیز در همین راستاست.

رئیس جمهور چین هفته گذشته در دیدار با مقامات نظامی عالیرتبه چین هشدار داد که چین از هیچ گونه حمایتی از ایران دریغ نخواهد کرد حتی اگر به قیمت وارد شدن به جنگ جهانی سوم باشد.

"ژنرال نیکلای ماکارف" روسی نیز هفته گذشته صراحتا اعلام کرده است: ما نمی‌توانیم از تبدیل شدن منازعات مسلحانه محلی و منطقه‌ای به مقیاس بزرگتر و حتی استفاده از سلاح‌های هسته‌ای جلوگیری کنیم.
 
بولتن وزارت دفاع آمریکا در ادامه فاش کرده است که آمریکا در حال آماده کردن "راه حل نهایی" برای بحران خاورمیانه و استفاده از سلاح‌های بیولوژیکی مرگبار در حمله به جمهوری اسلامی ایران و سوریه است.

کشف عامل بیولوژیکی مورد استفاده غرب، دو هفته پیش توسط "ران فوشیر" ویروس شناس آلمانی "مرکز تحقیقات درمانی اراسموس" هلند فاش شد. این ویروس پنج بار قویتر از ویروس آنفولانزای مرغی است و برای نوع بشر بسیار مرگبار و کشنده است.
 
این بولتن همچنین افشا کرده است که در صورت حمله آمریکا و استفاده غرب از این ویروس کشنده، محتمل‌ترین راه برای انتشار آن استفاده از هواپیمای بدون سرنشین RQ-170 است.

هواپیمای بدون سرنشین RQ-170، همان هواپیمایی است که هفته گذشته توسط نیروهای مسلح ایران به زمین نشانده شد.

ارزیابی امکانات و ویژگی‌های این هواپیما توسط متخصصان ایران و روسیه مهمترین دغدغه آمریکا در استفاده از این هواپیما علیه دشمنان خود خواهد بود.


یکشنبه 20 آذر 1390

روایت فلاحت پیشه از وکیل الدوله‌های مجلس

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال etedaal.ir ، گفت: من معتقدم مجلس دارای نقاط قوت و ضعف است و مطرح شدن یا نشدن سوال از رییس جمهور نمی تواند مبنای بررسی عملکرد مجلس باشد ، البته هر امری که در مجلس نتیجه عملی دارد را باید اجرا کنیم و وقتی دیده شود که سوال از رییس جمهور هم برآیند عملی دارد ، اجرایی خواهد شد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مجلس هشتم کلیت مجلس خوب عمل کرده است ، اما عده ای از ابتدا در مجلس خود را نماینده نمی دانستند و از نمایندگی مجلس ، درک وکیل الدوله ای داشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وکیل الدوله ها از ابتدای آغاز مجلس هشتم به جایگاه مجلس ضربه زدند و سعی کردند مجلس را دست بسته در اختیار دولت قرار دهند و حتی سعی کردند اقدامات خوب مجلس را هم تحریف کنند .


نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو ادامه داد: اقدام مجلس در تصویب تبصره 3 ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و حواشی پیرامون آن از اقدامات همین وکیل الدوله ها بود و آنها سعی کردند با تحریف این ماده با حضور در رسانه ها و حتی رسانه ملی ، به جنجال پیرامون آن بپردازند.

وی در خاتمه گفت: با اقدامات وکیل الدوله ها ، شان مجلس زیر سوال رفت و قدر شناسی خوبی از مجلس هشتم نشد.

 


تعداد کل صفحات: 3 1 2 3