تبلیغات
امین کرمانشاه - سخنی بانمایندگان ملت
دوشنبه 10 مهر 1391

سخنی بانمایندگان ملت

   نوشته شده توسط: امین كرمانشاه    

اعتدال:تشخیص اولویت ها و اقدام بر اساس آنها ، از اولین و بدیهی ترین وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی است ؛ با این حال ، بسیار مشاهده می شود که مجلسی ها ، در مسیری می روند و مسائلی برایشان مهم است که اساساً دغدغه مردم نیستند. این ، درست همان جایی است که مردم را می آزارد و از این که می بینند وکلایشان در عوالمی سیر می کنند که متفاوت با خواست ها و نیازهای آنهاست بر می آشوبند.همین دیروز بود که خبر رسید بعد از گران شدن های مکرر انواع لبنیات ، بار دیگر قیمت این مواد خوراکی پرمصرف ، تا 33 درصد افزایش یافت.

*گرانی به حدی بالا گرفته که حتی صدای اعتراض مراجع عظام تقلید نیز بلند شده است و در این میان ، مردمی که برای خرید به بازار می روند ، در جواب چانه زدن هایشان برای تخفیف ، به کرات ، این پاسخ را می شنوند که قیمت ها ، مال خرید قبلی است و حالا خودشان که بخواهند مجدداً همان کالاها را تهیه کنند ، باید گران تر بخرند!

*در میان این گرانی ها که از خوراک تا پوشاک و از مسکن تا درمان را شامل می شوند و کمر مردم را شکسته اند ، مجلسی ها نه تنها اقدامی نمی کنند ، بلکه عملاً سکوت هم کرده اند ، گو این که معتقدند گرانی ، تقدیر لایتغیّر ملت ایران است و نه تنها کاری نمی توان کرد ، بلکه کاری هم نباید کرد .

*به راستی آیا دغدغه مردم این ها هستند و این که "فردی به نام عباسی وزیر ورزش باشد یا نباشد" یا آن که مردم غم نان دارند و هشت شان گرو نه شان است.

*به نظر می رسد ، دستکم بخشی از نمایندگان از مطالبات مردم منحرف شده و در پی بازی های سیاسی خودشان هستند .

*اگر واقعاً نماینده مردم هستید ، به جای تسویه حساب های سیاسی و گرو کشی های جناحی و استیضاح بازی در این ماه های آخر عمر دولت ، به داد مردم برسید و اگر راست می گویید و هنری دارید ، آن را در کاستن درصدی ولو اندک از گرانی ها نشان دهید .

امین کرمانشاه:این مطلب راازسایت اعتدال خواندم وبی مناسبت ندانستم که سخنی هم بانمایندگان استان محروم کرمانشاه داشته باشم.روزهای پس ازپیروزی انتخابات نمایندگانی که باهزاران امید توسط مردم انتخاب می شوند،مسرور و مغرور ازپیروزی ،به حذف نیروهای نماینده سابق می پردازند.البته این جریان یک امرطبیعی درکشورهای جهان سوم است ومدیری که یک شبه راه چند ساله راطی می کند،یک شبه هم برداشته می شود.اما مردم عادی که زیادبرایشان مهم نیست چه کسی رئیس کدام اداره است واز نمایندگانشان انتظاری غیر ازاین دارند چکار باید بکنند؟آیا همین دل مشغولی نمایندگان به جابجایی افراد خوددلیل بی توجهی وزرا و دولتی هابه وضعیت موجود نیست.

نماینده وقتی می خواهد مسئولی را (هرچندخود نماینده بهتر می داند وظیفه ایشان چیز دیگری است)عوض کند،بارها باید پشت دراتاق وزیر ویا معاون وزیرمنتظربماند و وقتی وزیریا معاونش نماینده رابه حضورمی پذیرندودرخواست نماینده یک منطقه رادر تغییرمثلا مدیر آموزش وپرورش یاجایی دیگر می بینندبه اصطلاح اورا ناامید نمی کنندوفردا همین آقای نماینده دیگرحرف خاصی نداردوفقط مثل زمانی که دردوره دبستان برای نمره انضباط می آمدند وهمه ساکت می شدند،جناب نماینده هم بی اختیار دست برسینه می گذارد وچشم بر زمین اماخوشا به حال نمایندگانی که درمقابل هیچ مقام اجرایی دست برسینه نبودند.حالا یاد جمله معروف نماینده تاریخی وبزرگ اسلام آبادغرب جناب دکترفلاحت پیشه می افتم که سرفرازانه می گفت:((به خداقسم درتمام نطق هایم،تذکرهایم،سئوال واستیضاح هایم هیچ مقام اجرایی رابالاترازخودندانسته ونمی دانم.نماینده ای نماینده است که وکیل و وزیر ازش بترسند )).ازنمایندگان عزیز کرمانشاه هم عاجزانه خواستاریم دست از انتقام گیری های انتخاباتی بردارند وبه وضعیت مردم رسیدگی کنند.

اعتدال:تشخیص اولویت ها و اقدام بر اساس آنها ، از اولین و بدیهی ترین وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی است ؛ با این حال ، بسیار مشاهده می شود که مجلسی ها ، در مسیری می روند و مسائلی برایشان مهم است که اساساً دغدغه مردم نیستند. این ، درست همان جایی است که مردم را می آزارد و از این که می بینند وکلایشان در عوالمی سیر می کنند که متفاوت با خواست ها و نیازهای آنهاست بر می آشوبند.

همین دیروز بود که خبر رسید بعد از گران شدن های مکرر انواع لبنیات ، بار دیگر قیمت این مواد خوراکی پرمصرف ، تا 33 درصد افزایش یافت.

یا در ماه های اخیر ارزش پول ملی ، با سرعت تمام در سراشیبی سقوط قرار گرفته و هر روز از ارزش آن کاسته می شود ؛ دلار ، برغم تکذیب رئیس جمهور و مقامات بانک مرکزی ، به سمت مرزهای سه هزار تومان حرکت می کند و در لحظه نگارش این یادداشت ، 2830 تومان است.*

گرانی به حدی بالا گرفته که حتی صدای اعتراض مراجع عظام تقلید نیز بلند شده است و در این میان ، مردمی که برای خرید به بازار می روند ، در جواب چانه زدن هایشان برای تخفیف ، به کرات ، این پاسخ را می شنوند که قیمت ها ، مال خرید قبلی است و حالا خودشان که بخواهند مجدداً همان کالاها را تهیه کنند ، باید گران تر بخرند!

در میان این گرانی ها که از خوراک تا پوشاک و از مسکن تا درمان را شامل می شوند و کمر مردم را شکسته اند ، مجلسی ها نه تنها اقدامی نمی کنند ، بلکه عملاً سکوت هم کرده اند ، گو این که معتقدند گرانی ، تقدیر لایتغیّر ملت ایران است و نه تنها کاری نمی توان کرد ، بلکه کاری هم نباید کرد ؛ ولی برای خالی نبودن عریضه می توان به حاشیه هایی پرداخت که هر چند برای ملت اهمیتی ندارد ولی لااقل وقت مجلسی ها را پر می کند تا حقوقشان حلال شود!

به عنوان مثال ، در حالی که نمایندگان در قبال گرانی های روزافزون و افزایش مستمر قیمت ها سکوت کرده اند و مردم ایران ، انتظار عمل از وکلایشان دارند ، بحث روز مجلس به جای توجه به این مسائل مردمی باشد ،این است که وزیر ورزش را استیضاح کنند که چرا معاونت ورزش بانوان را حذف کرده یا به امور ایثارگران در این وزارتخانه بی توجه است و به مسائل فرهنگی در ورزش اهمیت نمی دهد و ورزش زورخانه ای مشکل دارد و نظایر این...!

به راستی آیا دغدغه مردم این ها هستند و این که "فردی به نام عباسی وزیر ورزش باشد یا نباشد" یا آن که مردم غم نان دارند و هشت شان گرو نه شان است و از این که می بینند روز به روز و گاه ساعت به ساعت و لحظه به لحظه ، ارزش پول مملکت شان پایین می آید و قدرت خریدشان در هم می شکند، نگرانند؟
استیضاح ، هر چند "حق" مجلس است ، اما رسیدگی به معیشت و زندگی مردم "وظیفه" مجلسیان است و تصویر مجلس ، هنگامی زشت می شود که وظیفه را بر زمین بگذارند و به دنبال حقوق شان باشند!

به نظر می رسد ، دستکم بخشی از نمایندگان از مطالبات مردم منحرف شده و در پی بازی های سیاسی خودشان هستند و ماجرای استیضاح وزیر ورزش ، درست در وسط میدان گرانی ها نشان می دهد که بسیاری از آقایانی که به نام ملت بر کرسی های وکالت ملت تکیه زده اند، اوضاعشان به حدی خوب است که گرانی ها را حس نمی کنند و تنها نگرانی شان ، مشکلات فدراسیون قایقرانی و لیگ برتر و ورزش زورخانه ای و مواردی از این دست است!
البته این احتمال هم وجود دارد که بخواهند با حاشیه های این چنینی ، حواس مردم را از مشکلات اصلی منحرف و به مسائل بی فایده ای مانند استیضاح ، سرپرستی وزارتخانه ، رأی اعتماد به وزیر معرفی شده و ... مشغول کنند!

اما سخنی با مجلسی ها

آقایان و خانم ها ! باور کنید که این ها هیچ کدام درد و دغدغه مردم نیستند. همین دیروز اعلام شد که "پارازیت ها" سقط جنین را در کشور افزایش داده است ، مصرف شیشه و کراک بالا رفته ، قیمت کالا و خدمات هم روز به روز افزایش می یابد و سکه و ارز هر روز رکورد تازه ای می زنند.

اگر واقعاً نماینده مردم هستید ، به جای تسویه حساب های سیاسی و گرو کشی های جناحی و استیضاح بازی در این ماه های آخر عمر دولت ، به داد مردم برسید و اگر راست می گویید و هنری دارید ، آن را در کاستن درصدی ولو اندک از گرانی ها نشان دهید و الا استیضاح که عبارت است از "نوشتن یک کاغذ A4 خطاب به هیات رئیس مجلس و دادن رأی موافق یا مخالف یا ممتنع" کاری است که از عهده هر انسانی که سواد خواندن و نوشتن داشته باشد ، بر می آید برخلاف مدیریت بازار و کاستن از قیمت ها "مردان تدبیر" می خواهد.


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.