تبلیغات
امین کرمانشاه - برای نجات كشور می‌توان از هاشمی، ناطق نوری و خاتمی كمک خواست

اصولگرایان در پی این هستند که همواره یک پایه بی‌رمق از جریان اصلاحات در انتخابات حضور داشته باشد تا بتوانند ادعا کنند که اصلاح طلبان با تمام قوا آمدند و ما در برابر آن‌ها پیروز شدیم. اما قطعا ایجاد جریان بدلی برای اصلاحات امکان پذیر نیست.

برای نجات كشور می‌توان از هاشمی، ناطق نوری و خاتمی كمک خواست

 
احمد شیرزاد در گفت‌و‌گو با ایلنا با اشاره به اظهارات اخیر مسوولان دولتی در خصوص تمام نشدن عمر دولت پس از پایان دوره احمدی نژاد، خاطرنشان کرد: با توجه به شاکله دولت به نظر نمی‌رسد که این مباحث با برنامه ریزی قبلی مطرح شده باشد چرا که طی هفت سال اخیر شاهد بودیم که مسوولان دولتی به دنبال مطرح شدن یک بحث اتفاقی کاملاً برنامه ریزی نشده نسبت به آن عکس العمل نشان می‌دهند.

وی ادامه داد: اگر یک شخصیت سیاسی بخواهد مطلبی را عنوان کند باید پیش از هر چند به مقدمه چینی در مورد آن بپردازد در صورتی که با‌شناختی که از خلقیات آقای احمد‌نژاد در تریبون‌ها داریم ما دیدیم که وی در واکنش به سوال مجری و به شکل ناگهانی چنین پاسخی را داد.

شیرزاد افزود: پس از گفت‌و‌گوی احمدی‌نژاد در رسانه ملی رقبای او در جناح اصولگرا اظهارات او را حمل براین کردند که دولت قصد دارد تا با استفاده از امکانات دولتی همراهان خود را وارد عرصه قدرت کند بنابراین این مساله را دستاویز حمله به وی قرار دادند. از این پس رییس جمهور و برخی مقامات دولتی به این تحلیل رسیدند که می‌توان روی این موضوع ایستادگی کرد و با این جملات در عرصه سیاسی نوعی کشمکش متقابل را ایجاد کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب موفقیت طیف احمدی‌نژاد در انتخابات آتی ریاست جمهوری را بعید دانست و تصریح کرد: اگرچه طرح این مباحث می‌تواند جایگاه دولت احمدی‌نژاد را محکمتر کند اما با توجه به عملکرد ضعیف این دولت در عرصه اجرایی و تعامل با سایر قوا، دارای پشتوانه خوبی برای انتخابات یازدهم نخواهد بود.

وی افزود: یک جناح برای گرفتن امتیاز باید به اقشار قدرتمند جامعه همچون روحانیت، نظامیان و یا بخش‌های اقتصادی و اقشار خاص مثل نخبگان کشور وابسته باشد در حالیکه جناح احمدی‌نژاد فاقد هر یک از این توانمندی‌ها است.

شیرزاد با تاکید بر اینکه روح دولت نهم و دهم با سازماندهی و کار تشکیلاتی ناسازگار است، گفت: دولت احمدی‌نژاد دست خالی و فاقد کارت برنده است و اصولا قدرت وی در همین مانور‌های تریبونی بوده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ضمن رد نظریه ائتلاف دو جناح خاطرنشان کرد: اجماع افرادی همچون خاتمی، هاشمی و ناطق نوری برای معرفی کاندیدای انتخابات آتی ریاست جمهوری امکان پذیر نیست مگر اینکه از آن‌ها برای ایفای نقش ریش سفیدی و نجات کشور از مسائلی كه به آن دچار شده،درخواست كمك شود در غیر این صورت چنین ریش سفیدی از جانب کسانیکه علیرغم بزرگی شخصیتشان از صحنه سیاست طرد شدند غیر ممکن خواهد بود.

وی با بیان اینکه افرادی همچون خاتمی، هاشمی و ناطق نوری از سطحی از عقلانیت سیاسی برخوردارند که نمی‌خواهند روی شانس و احتمال وارد عرصه شوند، گفت: من معتقدم باید دست محبت و یاری به سوی کسانی که سرمایه اجتماعی و سیاسی ما محسوب می‌شوند، دراز شود تا آن‌ها نیز بتواند با استفاده از نفوذ خود به ایجاد فضای اطمینان در مردم کمک کنند.

شیرزاد با اشاره به پراکندگی آرای اصولگرایان در مورد اصلاحات، تصریح کرد: جناح مقابل اصولا فاقد نشست‌هایی هستند که از طریق آن تحلیل‌های درستی را ارائه کنند. بنابراین به دنبال این هستند که پس از وقوع یک اتفاق پیرامون آن مانور بدهند.

وی ادامه داد: علاوه بر این منابع اطلاعاتی جناح اصولگرا از اصلاح طلبان شفاف و قابل اعتماد نیست چرا که بخشی از آن ناشی از تحلیل‌های افراطی است که پس از انتخابات سال ۸۸ توسط عده‌ای تندرو بیان شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه خاطرنشان کرد: پس از سال ۸۸ سعی شد اصلاح طلبان را وابسته به بیگانگان نشان دهند بنابراین به دنبال آن شاهد هجمه‌های وسیعی از سوی طیف‌های مختلف نسبت به اصلاحات بودیم اما این تفکر علاوه به اینکه نتوانست مجموع جامعه را قانع کند، جناح اصولگرا را نیز با نوعی سردرگمی مواجه کرد.

شیرزاد افزود: برخی اصولگرایان گمان می‌کنند که توانسته‌اند اصلاحات را از پا در آورند در مقابل عده‌ای از آن‌ها نیز سعی می‌کنند جریان اصلاحات را نبینند و یا جمعی از آن‌ها اصلاح طلبان را رقیب بزرگ خود می‌دانند بنابراین تکلیف مشخصی ندارند. اما می‌توان با اطمینان گفت که همه آن‌ها اصلاح طلب بازنده را دوست دارند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: اصولگرایان در پی این هستند که همواره یک پایه بی‌رمق از جریان اصلاحات در انتخابات حضور داشته باشد تا بتوانند ادعا کنند که اصلاح طلبان با تمام قوا آمدند و ما در برابر آن‌ها پیروز شدیم. بنابراین در صورت امکان حتی افرادی را به عنوان اصلاح طلب برای انتخابات معرفی می‌کنند تا اصلاحات را تخریب کنند اما قطعا ایجاد جریانات بدلی برای اصلاح طلبان امکان پذیر نیست.


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.