تبلیغات
امین کرمانشاه - مخالفان طرح هدفمندی مسبب گرانی ها هستند/اخلال در بازار طلا و سکه یک پروژه توطئه‌آمیز بود

رئیس جمهور در ادامه سخنانش به گرانی ها و فشارهای اقتصادی اخیر به مردم اشاره کرد و با بیان اینکه طرح تحول اقتصادی (قانون هدفمند شدن یارانه ها) به خوبی انجام شد گفت: عده ای از همان ابتدا نمی خواستند این طرح به خوبی اجرایی شود. بنابراین تمام تلاش خود را انجام دادند تا شیرینی اجرای هدفمند شدن یارانه ها به کام مردم خوش نیاید.
به گزارش مشرق، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان صبح امروز در چهارمین سفر استانی هیئت دولت به خراسان رضوی در جمع مردم مشهد گفت: اولین جلسه دولت نهم و دهم برای تبرک و بهره جستن از عنایت امام رئوف در آستانه آن امام بزرگوار برگزار شد.

وی خراسان مشهد را مرکز ایران واندیشه علوی دانست و افزود: به فضل الهی از خراسان اندیشه مهدوی به همه عالم منتشر خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه سفرهای استانی را مرهون شهید عزیز رجایی هستیم خاطرنشان کرد: این شهید عزیز رجایی بود که سفرهای استانی را پایه گذاری کرد و در دوره کوتاه مدیریت خود دولت را به استانها آورد و پس از آن شهید این سنت مغفول ماند اما در دولت های نهم و دهم به تاسی از آرمانهای انقلاب امام رضا، امیرالمومنین و رهبری دولت بار دیگر این سنت را احیا کرد.

مخالفت برخی اعضای سابق کابینه با سفرهای استانی

تمرکز دولت در پایتخت منجر به تصمیمات غلط می شود

طبقه ای هستند که در صورت خودنمایی باید فاتحه ملت را خواند

مدیری که نوکری نکند غاصب است

اصلاح پول ملی آغاز خواهد شد

بنزین 2هزار تومانی دروغ است/میخواهند طرح یارانه ها به خوبی اجرا نشود

کسانی که مسؤولیت اجرایی ندارند مدام تصمیمات غلط می گیرند

برای مشروح این خبر ادامه مطلب را لینک کنید

مخالفت برخی اعضای سابق کابینه با سفرهای استانی

احمدی نژاد افزود: البته بعضی از همکاران سابق ما مدام در جلسات مطرح می کردند که این سفرها به سرمنزل مقصود نمی رسد. مگر می شود دولت را به استانها برد اما خوشبختانه امروز در جوار امام هشتم ، ما یکصدمین سفر استانی هیئت دولت را برپا کردیم و اعلام می کنیم سفرهای استانی در کشور نهادینه شده است. از این رو امیدواریم این سنت ادامه پیدا کند.

رئیس جمهور اجرای عدالت ، ارتباط مستقیم مسئولین با مردم ، توسعه استانها را از مهمترین اهداف سفرهای استانی هیئت دولت دانست و افزود: موقعی که می خواهیم ایران را بسازیم باید به این نکته مهم و اساسی توجه داشته باشیم که باید همه نقاط ایران برای ما مورد توجه قرار گیرد.

تمرکز دولت در پایتخت منجر به تصمیمات غلط می شود

احمدی نژاد گفت: زمانی که دولت فقط در مرکز پایتخت حضور داشته باشد نمی تواند تصمیم گیری درستی را برای نقاط مختلف کشور اتخاذ کند. به همین جهت سفرهای استانی در راستای برقراری عدالت انجام می شود.

وی با بیان اینکه در سفرهای استانی ، مسئولین اجرایی از نزدیک با مردم دیدار و گفتگو می کنند افزود: معتقدم مسئولین باید در کنار مردم باشند. اگر مسئولی در کنار مردم نباشد اصلا متعلق به مردم و انقلاب نیست و در انجام ماموریت ها موفق نخواهد شد.

رئیس جمهور تقویت محبت و مهرورزی را یکی دیگر از اهداف سفرهای استان هیئت دولت عنوان کرد و ادامه داد: باید همواره به رابطه دولت و ملت توجه داشت. نباید فاصله ای بین مردم و حکومت قرار گیرد. بر این اساس ما با سفرهای استانی تلاش کردیم تا ارتباط خوبی را با مردم برقرار کنیم.

طبقه ای هستند که در صورت خودنمایی باید فاتحه ملت را خواند

احمدی نژاد در عین حال افزود: البته برخی از قدرتمندان ، فخرطلبان بدنبال تحقق اشرافی گری و قدرت و ثروت نامحدود هستند و باید دقت کنیم تا این افراد که در این طبقه خاص قرار دارند خودنمایی نکنند. اگر چنین طبقاتی شکل بگیرند باید فاتحه آن ملت را خواند ، آن ملت دیگر روی عزت و عدالت را نخواهد دید.

مدیری که نوکری نکند غاصب است

رئیس جمهور تصریح کرد: از این رو مدام با شایعه پراکنی و انعکاس اخبار دروغ در صدد بر آمدند تا اطلاعات غلطی را به

مردم ارائه دهند در صورتی که این گونه نبود.

احمدی نژاد اعلام کرد: بانک مرکزی در سال گذشته اختیارات خوبی را در اختیار صادر کنندگان و تجار قرار داد اما توطئه گران به هر شکل تلاش کردند تا بازار ارز را به هم بریزند.


وی درعین حال تاکید کرد: دولت تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا بازار ارز را به همان دوران سابق برگرداند.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما نیروهای اطلاعاتی خوبی داریم تا آنها بتوانند در قبال این توطئه ها وارد شوند افزود: اما این افراد می خواهند با طرح موضوعات فرعی و کاذب وارد حوزه های اقتصادی شوند تا بتوانند توطئه های خود را اجرا کنند.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: به فضل الهی دولت در شرایط بازار مسلط شده است و این توطئه را خنثی خواهد کرد.از خرید کالایی که نیاز ندارید خود داری کنید


وی همچنین از ملت خواست که فعلا از خرید کالاهایی که نیاز ندارند خودداری کنند تا توطئه یک عده در قبال بازار ناکام بماند.

رئیس جمهور افزود: البته در این باره همه تجار و بازرگانان همراه هستند و اندکی محدود پیدا می شوند که می خواهند مردم تحت فشار قرار گیرند.

اصلاح پول ملی آغاز خواهد شد

احمدی نژاد همچنین با بیان اینکه طرح تحول اقتصادی با جدیت دنبال خواهد شد افزود: در حال حاضر هدفمند شدن یارانه ها اجرای شده است و اصلاح پول ملی نیز آغاز خواهد شد البته طرح یارانه ها مهمترین موضوع در نظام تحول اقتصادی بود.

وی افزود: امروز طرح تحول اقتصادی به گونه ای اجرایی می شود که کشورهای دیگر می خواهند آن را دنبال کنند از این رو برای اجرایی شدن آن از ما راهنمایی می خواهند.

رئیس جمهور گفت: در موضوع طرح یارانه ها دو گروه فعالیت می کنند. گروهی که از اول مخالف اجرایی شدن این طرح بودند. این گروه با هر پیشرفت ملت ایران مخالفت می کنند.

بنزین 2هزار تومانی دروغ است/میخواهند طرح یارانه ها به خوبی اجرا نشود

احمدی نژاد ادامه داد: همچنین افرادی اطلاعات نادرست منعکس می کنند و می گویند بنزین به 2 هزار تومان می رسد. من به شما بگویم که این دروغ است. پرداختن به این موضوع ادامه همان طرحی است که عده ای دنبال آن بودند. می خواهند طرح یارانه ها به خوبی اجرایی نشود.

وی ادامه داد: دولت کار بزرگی را انجام داده است اما تمام تغییرات در جهت کاهش اختیارات دولت است. عده ای بر این باورند که اجرای این طرح باعث گرانی بیشتر در جامعه می شود در حالی که دولت می خواهد گرانی ها را بخشکاند.

کسانی که مسؤولیت اجرایی ندارند مدام تصمیمات غلط می گیرند

رئیس جمهور افزود: در گروه دوم افرادی دیده می شوند که مسئولین اجرایی ندارند ولی می خواهند در اجرا دخالت کنند و مدام فریاد می زنند که تصمیم دولت در این باره ضرر است و فقط تصمیمات غلط می گیرند و ما باید تصمیمات غلط آنها را پاسخ دهیم.

احمدی نژاد تاکید کرد: دولت از تولید کنندگان حمایت می کند و تولید کنندگان نیز در کنار این طرح (طرح تحول اقتصادی) ایستاده اند.

وی گفت: باز یک عده تاکید می کنند با اجرای این طرح تولید صفر می شود اما از موقعی که طرح مذکور اجرا شده است هیچ اتفاقی نیفتاده و تولید نیز صفر نشده است.

رئیس جمهور همچنین خطاب به دشمنان ملت افزود: بدانید ملت محکم ایستاده است و آرزوی ضربه زدن به ملت را به گور خواهید برد.

احمدی نژاد در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایران خاطرنشان کرد: همه سالها سال تولید ملی است اما امسال تاکید ویژه ای به تولید شده است. از این رو دولت 35 میلیارد دلار را در صندوق توسعه ملی ذخیره کرده بود که انشاءالله این مبلغ را امسال در اختیار تولید کنندگان قرار خواهیم داد.

وی با بیان اینکه در جلسه استانی هیئت دولت مصوبات گذشته دولت مورد بررسی قرار خواهد گرفت افزود: در جلسه هیئت دولت پروژه هایی که اجرایی نشده مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا متوجه شویم چه موانعی پیش روی این پروژه ها قرار گرفته بود و اگر بودجه بخواهد حتما بودجه آن را خواهیم داد.

منبع :مشرق


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.